Šiuolaikinė demokratinė politika neišsivaizduojama be politinių partijų. Politinės partijos atstovaujamoje demokratijoje yra svarbiausias politinių veiksmų variklis, nes jos čia sąveikauja su piliečiais ir interesų organizacijomis, išreikšdamos ir organizuodamos politinius reikalavimus bei paramą socialinėms takoskyroms. Partijos iškelia į valdžią politikus, kurių elgsena daro milžinišką poveikį visuomenei pirmiausia per vyriausybės sprendimus ir veiksmus. Tai reiškia, kad politinėje sistemoje partijos užima tarpininko tarp visuomenės ir politinių institutų vietą. Todėl demokratinėse šalyse politinės partijos daugiau negu bet koks kitas politinės sistemos elementas įkūnija politikos esmę. Nors partijos yra viena įprasčiausių politinių institucijų, tiksliai apibrėžti kas yra partija ne taip paprasta. Terminas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pars - dalis, tačiau tai visiškai nieko nepasako apie jo esmę. Politinės partijos apibrėžimas reikalauja istorinės perspektyvos. Partijos idėja yra daugialypė ir vystėsi dėl politinių, socialinių, ekonominių ir teisinių tikrovės pokyčių. Be to politinės partijos sąvoką sunku apibūdinti dar todėl, kad kiekvienas tyrinėtojas pateikia savitą politinės partijos apibūdinimą. Taigi sąvokų gausa leidžia teigti, kad politinės partijos gali apimti platų tyrimo lauką, analizuojant partijų atsiradimą, funkcijas, jų klasifikaciją, demokratizaciją ir kt.
Šio darbo tikslas - išsamiai supažindinti su politinėmis partijomis plačiąja prasme ir Lietuvoje bei apibūdinti jų demokratiškumo požymius.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti politinių partijų sampratą ir atsiradimą.
2. Apibudinti politinių partijų struktūrą, funkcijas bei klasifikaciją.
3. Apžvelgti politinių partijų raidą Lietuvoje.
4. Apibūdinti Lietuvos politinių partijų demokratiškumą.
5. Apibūdinti politinių partijų demokratizaciją.
6. Apibrėžti politinių partijų tipus naujose demokratijose.
Darbo metodas: literatūros analizė
1. POLITINĖS PARTIJOS
1. 1 POLITINIŲ PARTIJŲ SAMPRATA
Demokratinėse politinėse sistemose politinės partijos yra svarbiausia politinės veiklos organizacinė forma. Anot M. Vėberio, partija – tai savanoriška naryste grindžiama visuomeninė organizacija, kurios tikslas yra pasiekti jos vadovams valdžią ir sudaryti aktyviems nariams dvasines ir materialines sąlygas siekti tam tikros materialinės naudos ir/arba asmeninių privilegijų. Tačiau literatūroje yra pateikiama daugiau nei 200 partijų apibrėžimų, kuriuose pabrėžiamas vienas ar kitas tos institucijos aspektas:
1) grupė, turinti bendras ideologines vertybes;
2) specifinio tipo...
Šį darbą sudaro 8103 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!