……………………………………..
(parašas)
VERTINIMAS:.....................................
Vilnius, 2006m.
ĮVADAS
Gyvename žinių visuomenėje. Žinių visuomenės pagrindinis bruožas yra žinių agregacija, jų „paėmimas” iš visuomenės narių ir pavertimas visuomenine verte. Taigi nekeista, kad šiuolaikiniame viešajame administravime prieš priimant visuomenei svarbius sprendimus svarbu sužinoti visuomenės nuomonę. Išankstinis konsultavimasis padidina politinį ir ekonominį visuomenės gyvenimo efektyvumą ir užtikrina jos vystymosi stabilumą.
Yra įvairių išankstinio konsultavimosi formų. Viena iš jų – konsultavimasis pasitelkiant šiuolaikines informacines technologijas, t.y. internetą. Internetas jau nuo jo atsiradimo reiškia spartų ir interaktyvų informacijos perdavimą įvairiais atstumais. Būdingas įsitikinimas, jog naujos technologijos, visų pirma kompiuterinė technika ir su jos pagalba sukurtas internetas, gali išvesti pasaulį iš nesusikalbėjimo situacijos bei sudaryti sąlygas atsirasti naujai socialinei sistemai. Taigi interneto taikymas viešajam administravimui gali atverti naujas galimybes. Valdymui ir administravimui svarbios šios interneto savybės:
• sukauptos ir lengvai prieinamos informacijos gausa;
• globali elektroninė(toliau trumpinama – el.) bendravimo erdvė;
• paprasta informacijos paieška;
• komunikacijos greitis;
• keitimosi informacija pigumas.
Be abejo, kiekvienas išvardytų punktų turi ir trūkumų, kuriuos, manau, verta paminėti. Pirma, dėl informacijos gausos natūralu, kad pasitaiko daug nenaudingos ir netgi klaidinančios informacijos. Antra, globali ir dažnai anonimiška el. bendravimo erdvė atveria ne tik puikias galimybes bendravimui, bet ir puikias galimybes nusikaltimams, kuriuos ne visuomet įmanoma susekti. Trečia, paieškos sistemos nefiltruoja bevertės informacijos, taigi, kartais tenka sugaišti nemažai laiko, naudingos informacijos atsirinkimui. Ketvirta, komunikacijos greitis ir keitimosi informacija pigumas yra svyruojantys dydžiai.
Šiandien daugelyje demokratinių valstybių pripažįstama, kad reikia kurti naujas santykių formas tarp piliečių ir valdžios institucijų, jeigu norima išvengti krizės. Neretai galime išgirsti kalbant apie demokratijos saulėlydį. Pastebimas visuotinis susvetimėjimas tarp valdžios ir tų, kuriems ji atstovauja. Tai pasireiškia kritusiu rinkimų aktyvumu, pasyviu dalyvavimu pilietiniame gyvenime, viešu cinizmu politinių institucijų ir partijų atžvilgiu, kadaise stipraus politinio lojalumo žlugimu. Akivaizdu, kad dabartinėse demokratinėse valstybėse pasitikėjimas tradiciniais demokratinio valdymo modeliais yra nusilpęs. Žmonės yra nusivylę ne pačia demokratijos idėja, bet įprastomis įstatymų leidybos ir politikavimo formomis, kurios yra...
Šį darbą sudaro 8247 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!