Referatai

Deividas Hume

10   (1 atsiliepimai)
Deividas Hume 1 puslapis
Deividas Hume 2 puslapis
Deividas Hume 3 puslapis
Deividas Hume 4 puslapis
Deividas Hume 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

D. Hume nėra žymus būties teoretikas, nes jo metafizika itin įsikomponuoja į pažinimo teoriją. Jo filosofija yra kraštutinis skepticizmas, nes, neigdamas pažinimo galimybę, kartu neigia kiekvienos substancijos, vadinasi ir realaus pasaulio, buvimą ar nebuvimą. Dėl šios filosofijos D. Hume yra originalus.
Hume, spręsdamas pažinimo problemas, atsisako išorinį pasaulį pripažinti pojūčių priežastimi. Taigi filosofas pasaulio egzistavimo nei teigia, nei neigia, nes neva negalima įrodyti nei viena, nei kita. Taip esą todėl, kad žmogaus prote tėra pojūčių turinys, o ne patys daiktai, kurie tuos pojūčius sukelia. Tokiu atveju niekada negalima tvirtinti, kad pasaulis yra arba jo visiškai nėra, o pats klausimas, ar egzistuoja pasaulis, yra tiesiog nesuprantamas.
Labiau suprasti D.Hume būties teorijos momentus galima iš priežastingumo sąvokos aiškinimo, nes pats priežastingumas yra neigiamas. Mat mūsų protas negali įrodyti priežasties ir pasekmės ryšio. Tai, kad įvykiai eina vienas paskui kitą, dar neįrodo priežasties – pasekmės ryšio net po aibės pasikartojimų. Žmonės išvadas daro tik iš susiformavusio įpročio, nes tarkime, net po tūkstančio saulės patekėjimų tūkstantasis gali būti paskutinis.
Hume teigimu, visa, ką mūsų protas turi, galima skirstyti į dvi klases arba rūšis, kurioms būdingas skirtingas jėgos ir gyvumo laipsnis, yra “įspūdžiai” ir “idėjos”. Ne tokie stiprūs ir gyvi paprastai vadinami “idėjomis”. Kitai rūšiai Hume suteikia pavadinimą – tai “įspūdžiai”. Šio termino reikšmę jis supranta šiek tiek kitaip nei įprastai. Taigi terminu “įspūdis”, jis vadina visus mūsų gyvesnius suvokimus, kai mes mylime, girdime, matome, neapkenčiame, trokštame, norime. Įspūdžiai skiriasi nuo idėjų - jos yra ne tokie gyvi suvokimai, kuriuos mes įsisąmoniname, kai mąstome apie kurį nors iš šių minėtų pojūčių arba jaudulių.
Pirma. Analizuodami savo mintis arba idėjas, kad ir kokios sudėtingos ar kilnios jos būtų, mes visuomet matome, kad jos yra suskaidomos į tokias paprastas idėjas, kurios buvo nukopijuotos nuo ankstesnio pojūčio ar jausmo. Net tos idėjos, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo esančios kuo toliausiai nuo šio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1952 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1952 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos referatas
  • 5 psl., (1952 ž.)
  • Word failas 46 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kuo I. Kanto etika skiriasi nuo D. Hume etikos?

Kuo I. Kanto etika skiriasi nuo D. Hume etikos? Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Priežastingumo samprata pagal Hume. Hume kritika

Priežastingumo samprata pagal Hume. Hume kritika Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Deividas Hiumas. Idėjų kilmė

Deividas Hiumas. Idėjų kilmė Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Deivido Hjumo (David Hume) moralės principai

Deivido Hjumo (David Hume) moralės principai Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt