Konspektai

Darbo sauga - teorija

9.2   (3 atsiliepimai)
Darbo sauga - teorija 1 puslapis
Darbo sauga - teorija 2 puslapis
Darbo sauga - teorija 3 puslapis
Darbo sauga - teorija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Pagrindiniai darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktai.
1. Įstatymai: a. konstitucija; b. darbo sutarties įstatymas; c. darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas; d. LR potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymas.
2. Standartai:LST - Lietuvos standartai, LST EN - Lietuvos standartai, atitinkantys (suderinti su) Europiniais standartais, LST ISO - Atitinkantys pasaulinius standartus, LST EN ISO.
3. Nuostatai apibūdina kokio nors darbo atlikimo tvarką pvz., "Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo bei apskaitos nuostatai" ir kt.
4. Techniniai reglamentai; Jie reglamentuoja tam tikros srities darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus. Pvz., Statybos techninių reikalavimų reglamentas. Esminiai statinio reikalavimai. Gaisrinė sauga; Elektrotechninių gaminių saugos techninis reglamentas; paprastų slėginių indų techninis reglamentas.
5. Normos; Normose yra pateikti tikslūs nurodymai projektuotojams, statybininkams ir eksploatuotojams, kaip sudaryti sveikatai nekenksmingas ir saugias darbo sąlygas.
6. Taisyklės; Taisyklės nurodo tam tikrų darbų atlikimo tvarką. Juos dažniausiai skiriamos vadovauti administracijai, organizuojant saugų darbą. Pvz., Saugos taisyklės eksploatuojant elektros įrenginius.
7. Instrukcijos. Instrukcijose nurodomi saugaus darbo reikalavimai konkrečiose darbo vietoje. Jas rengia įmonės administracija.
LR DARBUOTOJU SAUGOS IR SVEIKATOS ĮSTATYMAS.
Jis reglamentuoja žmonių saugą įmonėse, įstaigose, organizacijose, neatsižvelgiant į jų nuosavybių formas ir pavaldumą. DSSĮ akcentuojama, kad, palyginti su darbo arba gamybos rezultatais, darbuotojų gyvybės, sveikatos ir darbingumo išsaugojimas yra prioritetinis. Įstatyme akcentuojamas būtinumas plėtoti mokslus, susijusius su darbų sauga.
Pagrindinės DSSĮ sąvokos
Darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
Darbo vieta - vieta, kurioje asmuo dirba arba privalo dirbti darbo sutartyje sulygtą darbą arba atlieka viešojo administravimo funkcijas.
Darbo sąlygos - darbo aplinka, darbo pobūdis, darbo ir poilsio laikas, turintys tiesioginę įtaką darbuotojo savijautai, darbingumui, saugai ir sveikatai.
Darbo priemonės - darbo procese naudojamos mašinos, įrenginiai, aparatai, prietaisai, įrankiai, įtaisai ir kiti reikmenys.
Potencialiai pavojingas įrenginys - didesnio pavojingumo darbo priemonė, kurią naudojant darbe pavojus darbuotojų saugai ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 14149 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (14149 ž.)
Darbo duomenys
  • Saugos konspektas
  • 4 psl., (14149 ž.)
  • Word failas 366 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt