Kiekvienas mūsų esame unikalūs ne tik savo išvaizda, DNR struktūra ar pirštų antspaudais. Lygiai toks pats unikalus yra kiekvieno žmogaus charakteris. Vienas susinervinęs pravirksta, kitas – supyksta, trečias užsidaro namuose. Į tą pačią gyvenimo situaciją kiekvienas galime reaguoti labai skirtingai, netgi visiškai priešingai. Tai lemia ne tik temperamentas, auklėjimas ar aplinkybės. Didelę įtaką turi charakteris – asmenybės individualių psichikos savybių visuma, lemianti jos elgseną. Todėl referate pateikiama informacija apie charakterio akcentuacijas, tipus, savybes.
1.Supažindinti su bendrąja charakterio savybių informacija.
2.Pateikti charakterio tipų apibūdinimus.
3.Atlikus testą pateikti jo rezultatus ir analizę.
Referate buvo naudojamas Šmišeko testas kuris nustato asmenybės tipą, charakterį. Šmišeko testas remiasi Leonhardo charakterio akcentuacijų teorija.
Yra keletas mokslininkų ir psichologų kurie labai giliai nagrinėjo charakterį, jo savybes, tipus, jį lemiančius veiksnius ir t.t. Bet pagrindiniai yra vokietis K. Leonhardas bei rusas A. Ličko XX a. 7-8 dešimtmečiuose pavadinę atskirų charakterio bruožų dominavimą charakterio akcentuacijomis. Charakterio akcentuacijomis laikomas toks kraštutinis charakterio ar temperamento nukrypimas, kai vienas ar keli bruožai yra nepakankamai ar per stipriai išreikšti tam tikru laipsniu, kad žmogui kyla įvairių psichologinių ir socializacijos trūkumų, jam sunku gyventi visuomenėje ir vykdyti jos reikalavimus. Vieno bruožo nukrypimas kenkia visam charakteriui. Be to, vykstant nenutrūkstamam dekompensacijos procesui, akcentuacija gali tapti psichopatijos priežastimi.(A. Ličko, 1983)
P. B. Ganuškino manymu, charakterio anomalijos, kurios per visą gyvenimą nepasiduoda staigiems pokyčiams, trukdo prisitaikyti prie supančios aplinkos ir lemia individo psichinę būseną, yra psichopatijos.
Tačiau nagrinėjant psichopatijas, iškilo problema – kaip charakterio nukrypimą nuo normos atskirti nuo patologinių charakterio anomalijų.
V. M. Bechterevas (V. M. Bechterevas, 1886m.) kalbėjo apie ribą tarp psichopatijos ir normalios būsenos, taip pat, kad “psichopatinė būsena gali būti išreikšta taip silpnai, kad natūraliomis sąlygomis gali neišryškėti”.
Buvo daug ir terminų pasiūlymų, tačiau pats geriausias ir atitinkantis realybę buvo vokiečių psichiatro K. Leonhardo terminas – “akcentuotos asmenybės”, panaudotas jo to paties pavadinimo knygoje. Būtent šis terminas pabrėžia, kad kalbama apie nukrypimą...
Šį darbą sudaro 1860 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!