Referatai

Dabartinė mišių sandara

9.2   (3 atsiliepimai)
Dabartinė mišių sandara 1 puslapis
Dabartinė mišių sandara 2 puslapis
Dabartinė mišių sandara 3 puslapis
Dabartinė mišių sandara 4 puslapis
Dabartinė mišių sandara 5 puslapis
Dabartinė mišių sandara 6 puslapis
Dabartinė mišių sandara 7 puslapis
Dabartinė mišių sandara 8 puslapis
Dabartinė mišių sandara 9 puslapis
Dabartinė mišių sandara 10 puslapis
Dabartinė mišių sandara 11 puslapis
Dabartinė mišių sandara 12 puslapis
Dabartinė mišių sandara 13 puslapis
Dabartinė mišių sandara 14 puslapis
Dabartinė mišių sandara 15 puslapis
Dabartinė mišių sandara 16 puslapis
Dabartinė mišių sandara 17 puslapis
Dabartinė mišių sandara 18 puslapis
Dabartinė mišių sandara 19 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Giedojimas yra neatsiejama liturginių pamaldų dalis.Choras bažnyčios gyvenime turi istorinę reikšmę.
Jau krikščionybės pradžioje buvo giedama,tačiau nėra tikslių duomenų ar buvo tam specialiai formuojami chorai. Visiškai galimas dalykas, kad tuomet buvo giedama visose bendruomenėse. Apie tai liudija III amžiaus Oksinrincho krikščioniškasis himnas užrašytas ant papiruso, surastas tik 1922m. Egipte. Prof. R.I.Gruberis daro išvadą, kad pirmieji krikščionys jau paskutiniame I m.e. amžiuje trečdalyje naudojo įvairius vokalinius žanrus( psalmes, himnus, dvasines odes).
Ankstyvojoje krikščionybėje kulto idealas buvo giedojimas a cappella. Buvo nesutariama dėl instrumentinės muzikos buvimo bažnyčioje.
XXa.pr. atsiradęs naujasis vargonų išraiškingas stilius( Vidoras, Turnemiras, Diuprė, Mesianas) katalikų liturgijoje į antrą planą išstūmė chorinę muziką.
Nuo IVa. Vienuolinėse bendruomenėse būdavo giedama kai kuriose ilgų pamaldų vietose. VIIa. Romoje egzistuoja specialiai liturgijai parengtas choras. Tai buvo popiežiaus Grigalijaus Didžiojo choras.IV.a pr. Popiežius Silvestras įkūrė pirmąją Romoje giedojimo mokyklą. Tas įvykis chorų istorijoje turėjo didelę reikšmę, nes giedojimas specialiai tam paruoštų chorų pakėlė muzikinį meno lygį.
Svarbiausias liturginis giedojimo šaltinis buvo Sirijoje, jos kriščioniškojo gyvenimo centras Antijochija, kur ja IIIa. liturginiai chorai klestėjo. Praktikuotas ir antifoninis giedojimas.
Chorai buvo nedideli apie 12 žmonių.Giedojo vyrai ir berniukai, kurie buvo specialiai aprengti. Jų vieta presbiterijoje choru.
975m. įkurtas Regensburgo Domspatzen berniukų choras. 1212m. įkurtas Leipcigo Thomanerchor, o 1216m. Drezdeno Kreuzchor.
VII-VIII a.- Paryžiaus Notre Dam katedros choras.Šarto ir Limožo vienuolynuose buvo rasti seniausi profesionalaus daugiabalsio chorinio meno paminklai.
Nuo XV a. prieš mutaciją berniukams atlikdavo chirurgines operacijas ( kastruodavo). Pirmasis kastratų choras pasirodė prie šv. Petro Bazilikos Romoje. Greitai jie paplito ir kitose Europos valstybėse. XVIIa. Pr. kastravimas buvo uždraustas.Užsiliko katstratų choras prie popiežiaus bazilikos Romoje. Dideli kastratų vokaliniai sugebėjimai perėjo į virtuozišką giedojimą, net buvo mėginami ir soliniai pasirodymai religinėse dramose: misterijose, moralitetuose, intermedijose ir pasijose, vėliau ir kantatose.
Renesanso epochoje Venecijoje įsitvirtino polichorinio giedojimo stilius. Šv. Morkaus katedros choras turėjo didelę įtaką miesto gyvenime.
XVIa. choras perkeltas prie bažnyčios durų.
Apie XIVam. vidurį bovo įkurta popiežiaus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4391 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
19 psl., (4391 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės referatas
  • 19 psl., (4391 ž.)
  • Word failas 103 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt