Teisė ir teisingumas lydi žmogų per visą gyvenimą. Šiais laikais neįsivaizduojama ne tik visuomeninio, bet ir privataus gyvenimo be teisės normų ir teisingumo principų. Jie reguliuoja žmogaus gyvenimą, nusako kaip elgtis, kad nebūtų prasižengta pasaulėtinoms ir dorovinėms nuostatoms. Jau nuo senovės žmonės kūrė tam tikras taisykles, kurios reguliuotų žmogaus gyvenimą. Būtent iš senovės atėjo tokie teiginiai, kad visuomenė be teisės egzistuoti negali.
Pasirinkau šią temą savo referatui, kadangi ji yra aktuali kiekvienam žmogui. Ši tema buvo aktuali kaip senovėje, taip ir dabar žmonės įvairiais būdais interpretuoja teisės ir teisingumo sąvokas. Per amžius teisės ir teisingumo sąvokos buvo interpretuojamos įvairiais būdais, kiekviena epocha atnešdavo vis kitokių naujovių į teisę ir teisingumą. Krikščioniškasis socialinis mokslas laikosi tos seniausios šių sąvokų interpretacijos, nenužengdamas, kaip kitos srovės, toli nuo žmogaus prigimties. Tai dar viena priežastis kodėl pasirinkau nagrinėti šią temą. Mano galvą, kas yra artima žmogaus prigimčiai tas yra artima ir pačiam žmogui, tai jį domina ir yra suprantama.
Savo darbe naudojau tris literatūros šaltinius: Joseph Hőffner “Krikščioniškasis socialinis mokymas“, Sabine H.G., Thorson T. „Politinių teorijų istorija“, Gurevičius A. „Viduramžių kultūros kategorijos“. Pirmoji knyga, krikščioniškojo socialinio mokymo vadovėlis, čia suradau pagrindines sąvokas ir mintis, kurios mane pastūmėjo pažvelgti į šią temą giliau. Tam kad gerai suprasti prigimtinės teisės požiūrį, pristačiau prigimtinės teisės pradininko Tomo Akviniečio mintis, kurios buvo aprašytos Sabine H.G., Thorson T. knygoje „Politinių teorijų istorija“. Aprašydama pirmųjų krikščionių požiūrį į teisę pasisėmiau Gurevičius A. „Viduramžių kultūros kategorijas“.
1. Krikščioniškojo mokymo pradžia bei jo įtaka teisei ir teisingumui
2. Prigimtinė teisė pagal Tomą Akvinietį
3. Prigimtinė teisė – svarbiausia teisė
4. Teisingumas - pagrindinė dorybė
Krikščioniškojo mokymo pradžia bei jo įtaka teisei ir teisingumui
Teisė kaip visuotinio žmonių ryšio samprata buvo žinoma dar iki krikščionybės įvedimo. Teisė buvo laikoma žmonių bendrabūvio pagrindu. Prasidėjęs tautų sukrikščioninimas, padarė didelę įtaką žmonių buičiai, kartu tai buvo ir jų socialinės santvarkos transformacijos sindromas. Krikščioniškasis mokymas...
Šį darbą sudaro 3697 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!