Konspektai

Civilinis procesas. Konspektas

10   (1 atsiliepimai)
Civilinis procesas. Konspektas 1 puslapis
Civilinis procesas. Konspektas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teisingumą vygdo tik teismas- šis princ. reiškia, kad teismui suteikta išimtinė teisė valstybės vardu spręsti ginčą ir pasakyti, kuri šalis teisi, kuri kalta, kurios šalies reikalavimas pagrįstas, kurios ne. Įsiteisėjusio sprendimo šalys neturi teisės ginčyti, negali dėl to paties ginčo kreiptis vėl į teismą. Teismo sprendimas yra visiems privalomas ir vygdytinas. Teisingumas reikalauja, kad sprendžiant ginčus būtų ginami silpnesnės šalies interesai.teisingumas reikalauja, kad būtų atsižvelgta į pagrįstus ir protingus abiejų šalių reikalavimus ir ieškoma jų interesų pusiausvyros.
Teisės į tinkamą teismo procesą principas- valstybė garantuodama teisę kreiptis į teismą dėl teisminės gynybos kartu turi užtikrinti, kad teismo procesas vyktų sąžiningai, operatyviai, kvalifikuotai, kad būtų gerbiamos šalių teisės, o bylą nagrinėtų nešališkas teisėjas. Teisas turi būti sudarytas pagal įstatymą, užtikrinama teisė kalbėti gimtąja kalba, teisė į vertėją, bylos nagrinėjimas turi vykti viešai,teiamas privalo išklausyti kiekvieną šalį, sprendimas turi būti motyvuotas, užtikrintas šalių lygiateisiškumas,šalims suteikta teisė apskųsti neteisingą sprendimą, valstybė turi garantuoti, kad sprendimas būtų įvygdytas.
Teisėjų nepriklausomumas ir klausymas tik įstatymo- nustato, kad teisėjai ir teismas nepriklausomi. Teismas gali teisingai taikyti TN-mas ir užtikrinti sąžiningą procesą tik jeigu jam nedarys įtakos nei šalys nei kt. asmenys ar valstybės institucijos.
Teismo proceso viešumo princ.- nustato kad visuose teismuose bylos nagrinėjamos viešai. Tik vedant procesą viešai galima įsitikinti, kad jis vyksta sąžiningai ir nepažeidžiamos nei vienos šalies teisės, kad abiems šalims suteikiama galimybė reikšti savo nuomonę. Viešumas reiškia, kad teismo salėje gali dalyvauti asmenys sulaukę 16 m.
Proceso valstybinės kalbos principas- teismo procesas LR vyksta valstybine kalba. Asmenims nemokantiems valstybinės kalbos garantuojama teisė naudotis vertėjo paslaugomis. Už vertėjo paslaugas teismo posėdžio metu atlyginama iš valstybės biudžeto.
Rungimosi principas- civ. bylos visuose teismuose nagrinėjamos laikantis rungimos princ. Kiekviena šalis privalo įrodyti tas aplinkybes kuriomis remiasi kaip savo reikalavimų ar įsitikirtimų pagrindu. Todėl įstat. abiems šalims suteikia teisę vienodas galimybes įrodyti savo tiesą. Teismas negali remtis tais faktais kurių šalys...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3089 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (3089 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 2 psl., (3089 ž.)
  • Word failas 82 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt