Utena 2007
ĮVADAS
Teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų - civilinė teisė - teises normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįsta visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius.
Šiame darbe plačiau išsiaiškinsime fizinių asmenų civilinio teisnumo bei veiksnumo sąvokas, turinį, atsiradimo ir išnykimo sąlygas.
Ši tema yra aktuali mūsų gyvenime, nes nusako mūsų teises turėti, bei įgyti tam tikras teises ir pareigas.
Darbo tikslas: aptarti fizinių asmenų civilinį teisnumą ir veiksnumą.
Darbo objektas: fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas.
Darbo uždaviniai:
1. aptarti civilinio teisnumo ir veiksnumo sąvokas;
2. aptarti fizinių asmenų civilinio teisnumo turinį;
3. aptarti fizinių asmenų civilinio veiksnumo turinį;
4. išsiaiškinti fizinių asmenų civilinio teisnumo bei veiksnumo atsiradimo ir išnykimo sąlygas.
1. Fizinių asmenų civilinis teisnumas
1.1. FIZINIŲ ASMENŲ CIVILINIO TEISNUMO Samprata
Kaip Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas apibrėžia, fizinių asmenų civilinis teisnumas yra galėjimas turėti civilines teises ir pareigas. Jis pripažįstamas visiems fiziniams asmenims. Teisnumas nėra įgimta žmogaus savybė. Tai tam tikra socialinė ekonominė savybė, kurią asmeniui, kaip teisės subjektui, savo įstatymais suteikia ir pripažįsta valstybė.
Galimybę būti įstatymo numatytų teisių ir pareigų subjektu kiekvienam žmogui turi garantuoti pagrindinis valstybės įstatymas – Konstitucija. Bet kokios kliūtys, ribojančios galimybę turėti įstatyme numatytas civilines teises ir pareigas, kiekvienoje civilizuotoje valstybėje turi būti šalinamos.
Civilinis teisnumas negali būti atimamas ar perleidžiamas, nes tik teisnus asmuo gali tapti teisinių santykių subjektu. LR CK komentare pabrėžiama, kad teiginys, jog asmuo pasižymi civiliniu teisnumu dar nereiškia, kad...
Šį darbą sudaro 3066 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!