Konspektai

Chemoterapijos teorija

10   (1 atsiliepimai)
Chemoterapijos teorija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

TETRACIKLINAI.Doxicidinum.Tetracikl.ya amfot.jung.Plataus veik.spektr.antibiot.Veikia statišk.Efektas visų panaš.Prieš G+,G-,chlamidijas,k.k.pirmuon.VM-įeina į ląst.pasyv.difuz.ir dalinai aktyv.transp.būdu.Jautrūs tetracikl.mikrob.kaupia juos.Konc.>nei apl-oje.Grįžtamai jungiasi su ribosomom,sutrikdo AR prisijng.prie balt.ir slopina jų sintez.Žind.ląst-e šių procesų neslop.-selekt.bakt.ląst-ėms,nes jose >konc.Ericidinum.Rezist:1.G.b.nejautrūs mutantai,kurie nekaup.tetraciklinų.2.gali pasyviai pablogint difuz.Ypač rezist.pseudomonos,proteus, E.coli,todėl negydomi tetrac-ais.Rezistencija gali prasid.per plazmides,todėl yra l.daug rezist-ų.FK:Doxicid.l.gerai rezorb.90-100proc.,geriau-nevalgius.Ca,Mg,Fe jonai blogina rezorbc.Gerai pasisk.,praeina pro plac.,gali išsisk.su pienu.Nėšt.metu su Ca sudaro chelatus.Išsisk.su tulžim-10k.>konc.nei kr-yje.Dalis patenk.į enterohepat.apykait.50proc.pasišal.pro inkst.,40-su išmat.Doxicid.išsisk.lėtai.IFN įtakos kumuliac-ai netur.Per os,g.b.injekc.Indikac.:1.pirmo pasirink.vaist.mikoplazmų,rikets.,chlamid.,k.k.spirochet.suk.ligom gydyt.2.Cholera.3.Leptospirozė.4.Laimo liga.5.Kvėp.tak.inf.6.Spuogų gyd.7.maliarijai,kai kt.nebetinka.NR:1.retai-alerg.2.f-iai žarn.sutrik.,kandidozė(nes sunaik.saprofit.flora)3.atsideda kauluose,dant.,jau nėšt.metu,tai sukelia emal.displaz.,d.sp.pokyč.4.blogina kep.f-ją.5.g.b.inkst.pažeid.6.galv.svaig.,fotosensibilizac. CHORAMFENIKOLIS(Levomicetinum)strk.papr.,Phe analog.G.b.gaunamas sintet.būdu. CHORAMFENIKOLIS(Levomicetinum)strk.papr.,Phe analog.G.b.gaunamas sintet.būdu.VM:balt.
ANTIMIKOT.(TESINYS)T.p.:Ac.acetylicum(sint.vaist).,10%I spirit.tirp.,Chlornitrophenolum,Naftilinum.giliąsias mik.galima paveikt.tik antigryb.vaist.,todėl lb svarb.nustat.diagnoz.Amphotericinum B-gaunam iš spind.grybel.,Vart.sist.mikoz.G.b.kombinuoj.Veikia fungistat.Pgl chem.str.yra polienin.dar.Didin.ląst.sienel.m-os pralaid.Blog.rezorb.per viršk.tr.,vietišk.dirg.aud.,todėl švirkšč.į/v lašin. bū-du.Jei yra neuroinf.-į spinal.skystį.Veikia candida,histoplazmoz.,ir kt.Perein.per placent.barj.,o per hemencefal.neperein.Lb toxišk.,gali pažeist inkstus, anemijos, hipertenz., neurolog.pož., hipoxemija ir kt.Azolai g.b.vart.sist.ir iš išorės,gerai rezorb.,bet į CNS nepatenk.-nenaud.mening,gydym.Ketocanazolum-sist.mikoz.gyd.Pažeidž.sudėt.dalies ergosterol. sintez. sutrigd. Aktyv. prieš gil.mikoz.sukėl.,dermatozėm.Skiriam per os.Patenka palaipsn.į odos epidermį(ten susijung.,sud.t.t.koncentr.,kuri trugdo augt gryb).Nagų mikoz.galim pagyd.per ilgą laiką(6-8mėn). gi-nekomastija,kepenų pakenk.Fluconazolum-netur.poveik.endokr.sist.G.b.naud.profil.-transplantac.metu.Veik.m-ių str.sintez.Prieš gil.mikozes.Į/v,per os.Jis patenka į CNS, lop.ergoster. sintez.Itraconazolum-neveik.endokr.sintez,kaip Ketoconazolum.Prieš gil.mikoz.sukėl.aktyv.Per os.Vart.epidermofitijom.Šalinam.nagai chirurg.būd.-tada jo sist.ir viet.vartojimas.
mikrotubul.sintez.Anephotercinum B(AB),Griseofulvinum(sint.vaist).,Azolai:Fluconazolum,Itraconazolum,Ketaconazolum.Vietiškai veik.: Nystatinum(AB), Clotrimazolum, Moconazolum.
ANTIB.KLASIF.:pgl.veik.mech.1)antib.slop.mikrorg.last.apval.sien.:penic.,cefalosporinai2)antib.keic.mikroorg.citop.membr.laiduma:streptomicinas,nistatinas,polimiksinai3)antib.keic.mikoorg.citop.balt.sint.:aminogik.,tetrac.,levomic.,fuzidino.r.4)antib.slop.mikroorg.nukleino.r. sint.:rifamicinas.PAGAL veik.pobudi kirs:1) bakteriocid. 2) bakteriost.PAGAL vart.ir spectra skirstomi:A)Rib.veikimo antib.,pasirin.veik.gram teig.mik.1)pagrind:penicilinai2)rezerv.antib.:makrolidai,fuzidino r.,linkomicinas.B)Rib.spektro eik.antib.gramneig.mikroor.:1)polipetidai-polimiksinaiC)plat.veik.antibiot.1)beta laktaminiai ant.:pusiau sint penic.;cefalosporinai.2)tetracik.3)levomicinas4)aminoglikozidai5)rafamicinaiD)antituber.antib.:1)pirm.eiles:-streptom.,rimfam.2)antros eiles(rez.)antib.-ciklosp.,E)Antigryb.dar.1)polieniniai ant.-nistatinas,levorinas2)benzofuron dar.F)Ant.vietiniam vart.1)aminoglik.2)polipet.-gramicidinas.
ANTIB.NEPAGEIDAUJAS POVEIKIS:1)alerg.reak.(penic..cefalospor.)-berima,anfil.soka,bronchu spaz.,2)ilgai naud.-atsiranda dispepsijos reis(rifamicina),diginimai-tetrac..2)gali skaudeti svirks.-tromboflembitas4)did.penicilu dozesneurotoksiskai.,galv.skaus.;raum.trukc.;haliuc.5)elekr.apyk.sutrinka6)slop.zarnu gramteig.flora-eritromicinas.7)virs.trak.sutrik-levomicinas,tetraciklinai-vem.,pykin.,8)neurotok.,nefrotok.miorelaks.-polimiksinai.9)pusiau.sutrik.,klausos.,nistigmas-aminoglikozidai SULFANILAMIDAI:KLASIF.1)trumpai veik 2)vidur.veik. 3)ilgai veik.4)l.ilgai veik.VEIKIMAS:veikia daug.gramteig.bakt.;silnai chlam.;nevik.enterok;veikai bakter.besidaug.mikroorg.; jie sutrikdo folines.r.sin.,o jis dal.pur.
ir pirim.sin.-todel slop.mik.augimas ir daug.FK:gerai rezor.is VT;tlygiai pasiskirsto aud.;daugiau.metil kepenyse,inkst.;dalis susijun.su gliuk.r. –ir pasalinama kaip tirpus jung.;VARTOJIMAS:vis maz.vart.,bet skiriami enterokoku um.komplik.-kai yra slapimo tak.suk.inf.Gali buti skir.men.meningito profil.,gyd.,rozes.trachomos.toksoplazmozes.viet.-mazai vart.-nes sensab.pavojus.Sulf. natrio drusk.naud.akiu l.gydyti.Blogai besirez.-gali buti skirti VT l.gyd(kolitui,dizent.)NEPAG.POVEIKIS:1)sutr.virsk.,gal.skaus., alerg.reakc.2)dirg.viet,gleiv. 3)nuslop.zarnu mokrofl.4)reati-cianozeleukopenija.nefroze,vaskulita5)trum.veik.-pazeidz.inkstus, krista.susid.inksto kanal.PREPARATAI:1)Sulfamethoxalum2)sulfadiazinum3) trimetoprimas-slap.taku inf.4)Co-trimoxasolum-naud.preis g-koku;prost.ir slap.t.inf.;gastrointestinal.inf.-dizent..salmoneles.;kvep.taku inf.-streptoc.,esant imn.defic.-ziv.
UROANTISEP.CHINOLONAI,FLUORCHINONAI.;-buvo naud.nefuor.(ac.pipemidicum)tinka um.inf.l gydm.;fluoroti turi dar lapankesne fk ir tinka ne tik slap.t.inf.1)ciprofloxacinum2) ofloxacinum3)norfloxacinumFARMODIN:molek.patenka i bakr.pro kan.ir veikai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1356 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (1356 ž.)
Darbo duomenys
  • Farmakologijos konspektas
  • 1 psl., (1356 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Pramoninės vaistų technologijos teorija atsiskaitymui

Pramoninės vaistų technologijos teorija atsiskaitymui Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Plati farmakologijos teorija

Plati farmakologijos teorija Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Farmakologijos teorija

Farmakologijos teorija Farmakologija
Peržiūrėti darbą

Farmakognozijos teorija

Farmakognozijos teorija Farmakologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.