Šiuolaikiniams žmonėms dažnai tenka susidurti su cheminėmis medžiagomis. Tai – pramonės ir buities atliekos, įvairios su maistu gaunamos medžiagos. Vienos jos yra kenksmingos žmogui, o kitos nekenksmingos. Šiais laikais sunku surasti šiuolaikinį maisto produktą, kuriame nebūtų maisto priedų - medžiagų sąmoningai pridedamų į maisto produktus dėl technologinių tikslų, siekiant palengvinti gamybos procesą, suteikti produktams tam tikras savybes ar išsaugoti jų kokybę. Šiame referate bus kalbama apie vieną cheminio poveikio aplinkai aspektą – maisto priedus.
Šiuolaikiniams žmonėms dažnai tenka susidurti su cheminėmis medžiagomis. Tai – pramonės ir buities atliekos, įvairios su maistu gaunamos medžiagos. Vienos jos yra kenksmingos žmogui, o kitos nekenksmingos. Šiais laikais sunku surasti šiuolaikinį maisto produktą, kuriame nebūtų maisto priedų - medžiagų sąmoningai pridedamų į maisto produktus dėl technologinių tikslų, siekiant palengvinti gamybos procesą, suteikti produktams tam tikras savybes ar išsaugoti jų kokybę. Šiame referate bus kalbama apie vieną cheminio poveikio aplinkai aspektą – maisto priedus. Bus aptariami jų pliusai ir minusai.
Darbo uždaviniai: 1. Išanalizuoti maisto priedų sampratą.
2. Išskirti maisto priedų rūšis.
Maistas – medžiaga, kuri be teigiamo mitybinio poveikio, žmogaus organizmui daro ir teigiamą fiziologinį poveikį (Sekmokienė, 2007). Produktai savo sudėtyje turi veikliųjų dalių, naudingų žmogaus sveikatai, didinančių jo atsparumą susirgimams, gerinančių daugelį žmogaus organizmo fiziologinių procesų. Kuriant tokius produktus svarbu žinoti apie atskirų, įeinančių į maisto sudėtį, veikliųjų dalių ryšį su žmogaus sveikata bei atskiromis organizmo funkcijomis.
Žmogus su maistu turi gauti visų reikiamų medžiagų, kurios vaizdžiai matomos iš sveikos mitybos piramidės.
Tačiau šiais laikais žmonės kartu su maistu neišvengiamai gauna ir maisto priedų.
Lietuvos teisės aktuose maisto priedas apibūdinamas kaip medžiaga, kuri nėra vartojama
kaip atskiras maisto produktas ir kaip tipinė maisto produktų sudedamoji dalis, neatsižvelgiant į tai, ar ji turi mitybinę vertę, ar jos neturi, ir kuri sąmoningai įdėta į maisto produktus dėl technologinių tikslų (gamybos, perdirbimo, apdorojimo, pakavimo, gabenimo ar laikymo) tampa pati ar jos dariniai tokių maisto produktų sudėtine dalimi. Gamintojai maisto priedus naudoja ne tik dėl technologinių, bet ir dėl ekonominių tikslų- jų naudojimas sumažina maisto produktų savikainą, padeda konkurencinėje kovoje, didina pelną, kadangi leidžia sutrumpinti gamybos procesą, brangias sudedamąsias dalis pakeisti pigesnėmis pvz: cukrų- saldikliais, mėsą- baltyminiais pakaitalais, pateikti į prekybą nesezoninių ir naujų gaminių, o svarbiausia- pailginus tinkamumo vartoti trukmę, ženkliai sumažėja nuostoliai dėl maisto gedimo.
Maisto priedai- ne šių dienų atradimas. Maisto priedai vartojami daugelį amžių. Jau senovės...
Šį darbą sudaro 2593 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!