Šperos

Biochemijos teorija

9.8   (2 atsiliepimai)
Biochemijos teorija 1 puslapis
Biochemijos teorija 2 puslapis
Biochemijos teorija 3 puslapis
Biochemijos teorija 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1) gliukozės aktyvinimas. Vos tik patekusi į ląstelę gliukozė fosforilinama veikiant fermentui heksokinazei. Ši reakcija yra negrįžtamoji, nes jos metu prarandama išsiskyrusi laisvoji energija. Hekzokinazės kofaktorius yra Mg2+. Tikrasis reakcijos substratas yra ne laisvas ATP, o Mg-ATP2-, produktas gliukozės-6-fosfatas.
2) gliukozės-6-fosfatas virsta izomeru – fruktozės-6-fosfatu, veikiant gliukozės-6-fosfatui izomerazei (fosfogliukoizomerazei). Reakcijos aldozė gliukozės-6-fosfatas virsta ketoze furanozinės struktūros fruktozės-6-fosfatu, ne furanozės daug lengviau skaidomos negu pironozės.
3) fruktozės-6-fosfato fosforilinimas veikiant fosfofruktokinazei. Reakcija yra negrištamoji (sunaudoja ATP). Fosfofruktokinazė vadinama glikolizės greiti ribojančiu fermentu. Šis reakcijos metu susidaro fruktozės- 1.6 –difosfatas.
4) fruktozės-1.6-difosfatas veikiamas aldozės skyla į dvi fosfotriozes. Skilimo produktai yra greitai panaudojami tolimesnėms reakcijoms.
5) dihidroksiacetono-fosfato izomerizacija. Reakcija katalizuojama fosfotrizių izomerazės ir susidaro 3-fosfoglizerolio aldehidas.
Antroji stadija.
6) 3-fosfoglizerolio aldehido oksidacija veikiant fosfoglizeraldehido dehidrogenazei. Ši oksidacija vyksta dviem etapais: pirmo metu substratas oksiduojamas, susidaro makroenerginis tioesteris, o antrojo tioesteris skaidomas fosforolizės būdu, išsiskiriant 1-3-difosfogliceratui. Abu etapai vyksta aktyviame centre, kuriame yra prijungtas NAD+. Išsiskiria 2NADH. Jei vyksta piruvato rūgimas tada NADH yra sunaudojami kad iš piruvato padaryt laktatą, o jei nevyksta tada NADH keliauja į elektronų pernašos sistemą.
7) tai pirmoji substratinio fosforilinimo reakcija. 1-3-difosfogliceratas yra makroenerginis junginys, kurio hidrolizės metu didelės energijos fosforo grupė yra pernešama ADP molekulei. Šią reakciją katalizuoja fermentas fosfogliceratkinazė. Išsiskiria 2ATP.
8) 3-fosfoglicerato izomerizacija, katalizuojama fosfoglicerat mutazės. Ši reakcija yra grįžtamoji. Fosfoglicerat mutazei reikia Mg jonų ir 2,3-difosfoglicerato kaip kofaktoriaus.
9) 2-fosfoglicerato dehidrinimas veikiant enolazei. Reakcija yra grįžtamoji. Jos metu susidaro makroenerginis junginys fosfoenolpiruvatas (reikia Mg2+, ir Mn2+).
10) antroji substratinio fosforilinimo reakcija ir paskutinė aerobinėm sąlygom glikolizės reakcija. Makroenerginio fosfoenolpiruvato hidrolizės ∆G = -14,8 kcal. (išsiskiria 2ATP).Pusė šios energijos panaudojama ADP fosforilinti. Šią reakciją katalizuoja piruvatkinazė, kuri yra reguliacinis alosterinis fermentas, inhibuojamas ATP. Reikalingas Mn, Mg ir K jonai. Susidaręs enolpiruvatas labai nestabilus, todėl greitai įvyksta jo izomerizacija į piruvatą. Jeigu piruvatas susidaro greičiau, negu gali būti oksiduojamas Krebso ciklo metu, tai jis redukuojamas į laktatą.
•...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2035 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (2035 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos špera
  • 4 psl., (2035 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt