Įstatymų leidėjas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse 80 str. nurodo aplinkybes, dėl kurių asmenys negali būti apklausiami kaip liudytojai. Taigi spęsdami šį uždavinį galėsime praktiškai pabandyti pritaikyti baudžiamajame procese, minėtame straipsnyje nurodytas aplinkybes.
5) viešosios informacijos rengėjai, platintojai, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) platintojo savininkai, žurnalistai – dėl to, kas pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą sudaro informacijos šaltinio paslaptį, išskyrus atvejus, kai šie asmenys patys sutinka duoti parodymus.
Iš pateiktos uždavinio sąlygos matyti, kad J.P. yra ir įtariamasis ir liudytojas, tačiau 80str. 1 dalyje yra nurodyta, kad kaip liudytojas negali būti apklausiamas asmuo, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką.
Proceso teisingumo (sąžiningumo) ar teisės į teisingą (sąžiningą) bylos išsprendimą principas įtvirtintas Konstitucijos 31 straipsnio 2 dalyje, BPK 44 straipsnio 5 dalyje “Kiekvienas nusikalstamos veikos padarymu kaltinamas asmuo turi teisę, kad jo bylą per kuo trumpiausią laiką lygybės ir viešumo sąlygomis teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir nešališkas teismas“.
Šis principas draudžia apgaudinėti įtariamąjį ar kaltinamąjį, žadant už bendradarbiavimą su teisėsauga suteikti įstatyme nenumatytų lengvatų ir, priešingai, nesilaikyti duotų ir įstatyme numatytų pažadų, klaidinti įtariamąjį ar kaltinamąjį neteisingai išaiškinant jam teises ir pareigas. Teismo proceso metu kaltinamajam ir (ar) jo gynėjui jokiais būdais ir atvejais negali būti sudaromos blogesnės nei prokurorui sąlygos aktyviai dalyvauti procese.
Proceso teisingumo (sąžiningumo) principas pažeidžiamas, jei asmuo provokuojamas padaryti nusikalstamą veiką, o po to už jos padarymą traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Šiuo požiūriu proceso teisingumo (sąžiningumo) principas yra itin aktualus, kai ikiteisminio tyrimo pareigūnai atlieka veiksmus neatskleisdami savo tapatybės (BPK 158 straipsnis) arba atliekami nusikalstamą veiką imituojantys veiksmai (BPK 159 straipsnis). Atliekant nurodytus veiksmus teisėsaugos pareigūnai neturi teisės bet kokia forma skatinti asmenį, prieš kurį tie veiksmai nukreipti, ryžtis padaryti nusikalstamą veiką.
Teisingo (sąžiningo) proceso reikalavimo turi būti laikomasi visuose procesuose- nuo paprasčiausios iki sudėtingiausios bylos.
Taigi išsiaiškinę, kad įtariamasis negali būti apklausiamas kaip liudytojas ir išnagrinėję proceso teisingumo principą,...
Šį darbą sudaro 3217 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!