Rašiniai

Balys Sruoga „Milžino paunksmė“. Teksto analizė ir interpretacija

9.2   (3 atsiliepimai)
Balys Sruoga „Milžino paunksmė“. Teksto analizė ir interpretacija 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Balys Sruoga – savita, dramatiško likimo asmenybė, šakoto stiliaus rašytojas. Jis poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas, apskritai – šviesus žmogus, skelbęs pozityvistines bendro darbo, tėvynės meilės idėjas. Balys Sruoga rašė įvairaus stiliaus kūrinius, taip pat, dramas. Jo istorinė drama (jam tokia labiausiai rūpėjo) – tradicinė drama: ryškus žmogaus egzistencijos tragizmas. Tokioje dramoje remiamasi tikrais faktais. „Milžino paunksmėje“ viskas tikra: Jogaila iš tiesų buvo ir Lietuvos, ir Lenkijos karalius, tiesa, kad tuomet vyko daug nesutarimų. Balio Sruogos dramų charakteriai realistiniai, natūralūs. Tokia ir jo drama „Milžino paunksmė“.
Ši ištrauka iš trečiojo dramos veiksmo „Žemės trauka“. Šiame veiksme jau „pamirštama“ Vytauto karūnavimo grėsmė. Nors jis dar gyvas, visiems rūpi nauja – Vytauto įpėdinio problema. Vytautas, kaip atskiras veikėjas, nematomas, bet jis lemia visą dramos vyksmą. Ištraukoje kalbasi Lenkijos karalius Jogaila ir Bendzino vaitas Mykolas Korničas, vadinamas Sieščencu. Jogaila atitrūko nuo tėvynės Lietuvos, bet ir svetur nelabai pritapo, net Sieščencas jam sako: „Neišmintingas tu buvai, karaliau,/ Dėl Lenkijos nustodamas tėvynės“. Jogailoje tebėra gyvas gimtosios žemės balsas, jį traukia į Lietuvą. Jogaila vaizduojamas senas, besiruošiantis mirti ir jau nebegalintis nieko pakeisti: „Kaip liūdna mirt senam, tu nesuprasi./ Gyvenimą kaip elgetai praleidus“. Jis paprastas, taurus, todėl bjaurisi dvaro intrigomis ir esama padėtimi. Jogaila savyje išgyvena konfliktą, jis jaučiasi lyg būtų uždarytas kalėjime: „Karalius! Dengia galvą karūna!/ Bet pats tu – kalinys! Tu – juodas vergas“. Buvimas karaliumi jam nėra malonus, tai galbūt net savotiška kančia: „Visiems tu tarnas vienas visuomet!” Taip karalius jaučiasi dėl to, kad, nors ir mylėjo Jadvygą, vedė ją dėl valdžios, jis Lenkijoje svetimas: “Aš – užkurys!“ Sieščencas, norėdamas padėti karaliui, siūlo: „Varyk velniop klastingus patarėjus,-/ Geruoju neis – iškarti pusę liepk!“ Tačiau Jogaila jam tuoj pat primena, kad jis Lenkijoje nelabai ką gali vienas daryti, nes jis: „Karalius užkurys!“ Jogaila atsiveria Sieščencui, išsako viską, kas širdy susikaupė: „Gal yr karaliai kur kitur. Ne...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 639 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (639 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (639 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Analizė ir interpretacija: Balys Sruoga „Milžino paunksmė“

Analizė ir interpretacija: Balys Sruoga „Milžino paunksmė“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

B. Sruogos dramos „Milžino paunksmė“ ištraukos analizė ir interpretacija

B. Sruogos dramos „Milžino paunksmė“ ištraukos analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

B. Sruoga ir jo kūrinys "Milžino paunksmė"

B. Sruoga ir jo kūrinys "Milžino paunksmė" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos iš „Rudens gėrybių“ teksto analizė ir interpretacija

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos iš „Rudens gėrybių“ teksto analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt