Rašiniai

V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ teksto ištraukos analizė ir interpretacija

9.6   (3 atsiliepimai)
V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ teksto ištraukos analizė ir interpretacija 1 puslapis
V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ teksto ištraukos analizė ir interpretacija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

V. Šekspyras – žymiausias renesanso epochos anglų poetas ir dramaturgas. Jo tragedija „Hamletas“ ir mūsų dienomis tebėra laikoma vienu iš populiariausių draminių kūrinių Europoje. Tragedijoje vaizduojamas Danijos princas Hamletas, jo siekis atkeršyti už tėvo mirtį ir susigrąžinti karūną. Taip pat gausu apmąstymų apie gėrį ir blogį apskritai, teisingą valdžią, mokslo įtaką žmogaus gyvenimui, meilę, ištikimybę, mirtį. Dėl to, kad V. Šekspyras analizuoja bendražmogiškas problemas, šį kūrinį daro aktualų visais laikais, o princo Hamleto vaidmuo, ko gero, yra ne vieno talentingo aktoriaus svajonė.
Analizuojamoji ištrauka yra Hamleto ir Laerto fechtavimosi varžybos bei tragiška jų pabaiga iš penktojo veiksmo. Iš konteksto žinoma, kad varžybos vyksta nesąžiningai. Laertas ir Hamleto dėdė, siekdami Hamleto mirties, jau iš anksto joms pasiruošė, užpildami nuodų ant Laerto rapyros bei pasirūpindami vyno taure su nuodais. Jaunuolių kovą stebi karalius, karalienė ir dvariškiai. Dideliam visų nustebimui, varžybos baigiasi labai netikėtai: miršta karalienė, karalius, abu jaunuoliai. Taip atsitinka, nes karalienė išgeria užnuodytąją taurę vyno, Laertas sužeidžia Hamletą ir leidžiasi tos pačios špagos sužeidžiamas pats, o Hamletui pavyksta įvykdyti keršo planą – ta pačia rapyra nužudomas karalius. Mirimo scenoje atskleidžiama kiekvieno mirštančiojo kiek netikėta vidinė būsena, vertybės.
Visas veiksmas vyksta Hamleto rūmų fektavimosi salėje. Tai sava erdvė, galima teigti, kad Hamletas jaučiasi saugus, laisvas, nes daugelį kartų čia treniravosi, taigi ir dabar nepabūgęs, drąsiai bei su ryžtu pradeda kovą. Veiksmo laikas – vidurdienis, nes Laertas atvyksta po savo sesers, Ofelijos, laidotuvių, kurios vyko dienos metu.
Mirties akivaizdoje atskleidžiamos mirštančiųjų veikėjų vertybės. Karalienė per klaidą išgeria užnuodytą vyną ir supranta, kad tuoj mirs. Jos santykiai su Hamletu buvo netvirti. Nes Hamletas jos nekentė, o ir jai nebuvo malonus jo smerkimas. Tačiau mirdama ji vis dėlto galvoja apie sūnų, nori jį išgelbėti nuo mirties ir prakalba tokiais žodžiais: „Ne! Ne! Tas gėrimas, brangus sūnau! Tas gėrimas! Nunuodijo mane!” Pasirodo, kad motiniški jausmai yra aukščiau visko ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 635 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (635 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (635 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ištraukos iš V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ analizė bei interpretacija

Ištraukos iš V. Šekspyro tragedijos „Hamletas“ analizė bei interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos iš „Rudens gėrybių“ teksto analizė ir interpretacija

K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos iš „Rudens gėrybių“ teksto analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

V. Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ I dalies ištraukos teksto analizė ir interpretacija

V. Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ I dalies ištraukos teksto analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ištraukos iš V. Juknaitės apysakos „Stiklo šalis“ teksto analizė ir interpretacija

Ištraukos iš V. Juknaitės apysakos „Stiklo šalis“ teksto analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt