Interpretacijos

B. Sruoga ir jo kūrinys "Milžino paunksmė"

10   (2 atsiliepimai)
B. Sruoga ir jo kūrinys "Milžino paunksmė" 1 puslapis
B. Sruoga ir jo kūrinys "Milžino paunksmė" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Balys Sruoga įvairiapusiško talento menininkas – poetas, prozininkas, literatūros istorikas, dramaturgas. Visa jo kūryba persmelkta modernizmo: jis atsiribojo nuo visuomeninės patriotiškos lyrikos, maironiškosios poezijos idealų. Simbolizmo ir impresionizmo poetiką Sruoga perkelia ir į istorinę dramą, sukurdamas naują – poetinės dramos tipą. Balio Sruogos dramaturgijos atsiradimą lėmė taip pat ir pažintis su iškiliausiais Vakarų Europos ir rusų teatro režisierių kūrybiniais principais, noras išvesti lietuvių dramą iš saviveiklinio lygio. Vytauto Didžiojo 500 metų mirties jubiliejaus proga paskelbtam konkursui Balys Sruoga sukūrė dramą „Milžino paunksmė“. Kūrinyje šlovinamas herojus – Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas – net neišvedamas į sceną, dėmesys sutelkiamas ties egzistencine Jogailos drama, tačiau Vytauto galia jaučiama ir jam nepasirodant, nes net gulėdamas karste dramos pabaigoje jis sugeba padaryti stulbinantį poveikį savo aršiausiam priešui Švitrigailai.
„Milžino paunksmė“ paremta istoriniais duomenimis. Vaizduojamas 1428 – 1430 metų laikotarpis, Vytauto karūnavimo išvakarės. B. Sruoga stengėsi nepasiduoti pompastiškai Vytauto šlovinimo idėjai, Vytautas tarsi simbolizuoja lietuvių tautos stiprumą. Nors tiesioginio paties Vytauto vaizdavimo nėra, tačiau kitų žmonių rūpesčiuose, veiksmuose, žodžiuose visąlaik jaučiama Vytauto didybė. Tai milžinas, kurio paunksmėje pinasi sudėtingas Lietuvos ir Lenkijos politinis gyvenimas, narpliojamos asmeninės ir valstybinės problemos. Nors dramoje nenukrypstama nuo istorinės tikrovės, tačiau rašytojui labiausiai rūpėjo atskleisti veikėjų charakterius, jų psichologiją. Todėl ir pasakojama žvelgiant iš kiek neįprastos pozicijos: skaitytojas įvedamas į karaliaus pilį ne pro paradines duris, bet pro užkulisius.
Iš remarkų, atliekančių pasakotojo vaidmenį, sužinome, kad III veiksmo pirmo paveikslo veiksmas vyksta Vilniaus pilyje. Pilis pilna svečių, kurie susirinko į Vytauto karūnavimo ceremoniją, tačiau kunigaikštis sunkiai susirgo. Nagrinėjamoje ištraukoje dalyvauja du veikėjai: Jogaila ir Sieščencas. Prieš akimirką čia buvo vyskupas bei karalienė Sonka, tačiau įžeisti ir pasipiktinę drąsiais riterio Sieščenco žodžiais, jie abu išeina. Tuomet pasirodo Jogaila, kurį riteris pasitinka su ironija: „Bene pakart mane rengies?“. Tačiau karalius, puikiai pažinodamas savo klastingą aplinką, pataria riteriui neerzinti jų. Nors Jogailos ir Sieščenco statusai labai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 805 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (805 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (805 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

B. Sruoga bei jo kūrinys "Milžino paunksmė"

B. Sruoga bei jo kūrinys "Milžino paunksmė" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Egzistencializmas ir autoriai (B. Krivickas, A. Škėma. B. Sruoga ir S. Nėris )

Egzistencializmas ir autoriai (B. Krivickas, A. Škėma. B. Sruoga ir S. Nėris ) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Analizė ir interpretacija: Balys Sruoga „Milžino paunksmė“

Analizė ir interpretacija: Balys Sruoga „Milžino paunksmė“ Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

B. Sruoga "Milžino paunksmė"

B. Sruoga "Milžino paunksmė" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt