Referatai

Baltų kultūra

9.6   (2 atsiliepimai)
Baltų kultūra 1 puslapis
Baltų kultūra 2 puslapis
Baltų kultūra 3 puslapis
Baltų kultūra 4 puslapis
Baltų kultūra 5 puslapis
Baltų kultūra 6 puslapis
Baltų kultūra 7 puslapis
Baltų kultūra 8 puslapis
Baltų kultūra 9 puslapis
Baltų kultūra 10 puslapis
Baltų kultūra 11 puslapis
Baltų kultūra 12 puslapis
Baltų kultūra 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Viena svarbiausių kiekvienos tautos istorijos problemų yra etnogenezė – tautos susidarymas. Pasaulyje beveik nėra „grynų“ tautų, todėl etnogenezė – tai procesas, apimantis vietinių ir ateivių etninių elementų suartėjimą ir susiliejimą, naujos etninės grupės susidarymą. Juk baltai – tai ne archeologinė, bet veikiau filologinė sąvoka ir nereikėtų jos į vieną virvę vyti su visa kuo kitu. Prie Baltijos jūros pasirodžius pirmiesiems indoeuropiečiams, juk niekur nedingo anksčiau čia gyvenusieji. Jie čia pasiliko, sumišo su ateiviais ir sukūrė naują baltų kultūrą(archeologė Marija Gimbutienė). Etnogenezė visada tiriama tik kompleksiškai, pasitelkiant rašytinius, archeologijos, antropologijos, kalbotyros duomenis.
Iki XX a. devintojo dešimtmečio pradžios mokslinėje literatūroje buvo kelios viena kitai prieštaraujančios pažiūrų sistemos apie lietuvių kilmę. Dar XX a. trečiajame dešimtmetyje Lietuvoje ir iš dalies Latvijoje beveik visuotinai buvo priimta kalbininko Kazimiero Būgos hipotezė apie vėlyvą lietuvių ir jų giminaičių latvių atsikraustymą į Rytų Pabaltijį. Tokios nuomonės laikėsi rusų archeologas Aleksandras Sipycinas, kuris visą Lietuvos archeologijos medžiagą iki V m. e. a. skyrė finougrams. Juo sekė Petras Tarasenka. Kita dalis tyrinėtojų laikėsi XIX a. pabaigoje išsakytos Adolfo Becenbergerio nuomonės, esą lietuvių protėviai rytinėje Baltijos jūros pakrantėje gyveno bent jau nuo vėlyvojo neolito pradžios. Intensyvūs Rytų Prūsijos archeologinių paminklų tyrimai ilgainiui leido atmesti K.Būgos hipotezę apie vėlyvą baltų atėjimą į Rytų Pabaltijį, tačiau tarp archeologų ir toliau gyvavo teiginys, kad seniausi krašto gyventojai buvo finougrai, kuriuos vėlyvajame neolite išstūmė baltų protėviai indoeuropiečiai. Pastarųjų atėjimas buvo susietas su virvelinės keramikos ir laivinių kovos kirvių kultūros išplėtimu Šiaurės Rytų Pabaltijo plotuose buvo surasta ankstyvojo neolito Narvos kultūrų grupė. 1967 m. tuometinio Leningrado archeologės N.Gurinos išsakytai prielaidai, esą Narvos kultūra galėjusi būti baltiška, nebuvo pritarta, tačiau visi sutiko, kad tai ne ugrofiniška kultūra. Aštuntajame dešimtmetyje, suintensyvinus regiono akmens amžiaus archeologinių paminklų tyrimus, buvo sukaupta daug naujos informacijos apie mezolitines ir neolitines Rytų Pabaltijo kultūras, į priekį pažengė ir kalbininkų bei antropologų tyrimai.
Taigi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7219 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (7219 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 13 psl., (7219 ž.)
  • Word failas 424 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Baltų dvasinė kultūra akmens amžiuje

Baltų dvasinė kultūra akmens amžiuje Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Baltų dvasinė akmens amžiaus kultūra

Baltų dvasinė akmens amžiaus kultūra Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

XIX a. - XX a. Lietuvos kultūra

XIX a. - XX a. Lietuvos kultūra Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą

Baltų gentinių junginių formavimasis ir baltų genčių sąjungos

Baltų gentinių junginių formavimasis ir baltų genčių sąjungos Lietuvos istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt