Konspektai

Auklėjimo samprata

10   (2 atsiliepimai)
Auklėjimo samprata 1 puslapis
Auklėjimo samprata 2 puslapis
Auklėjimo samprata 3 puslapis
Auklėjimo samprata 4 puslapis
Auklėjimo samprata 5 puslapis
Auklėjimo samprata 6 puslapis
Auklėjimo samprata 7 puslapis
Auklėjimo samprata 8 puslapis
Auklėjimo samprata 9 puslapis
Auklėjimo samprata 10 puslapis
Auklėjimo samprata 11 puslapis
Auklėjimo samprata 12 puslapis
Auklėjimo samprata 13 puslapis
Auklėjimo samprata 14 puslapis
Auklėjimo samprata 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Daug kas bodisi pačiu auklėjimo žodžiu. Girdi, jo nereikią, nes jis primenąs žmogaus suvystymą vystyklais, suvaržymą, prievartą ir nelaisvę. Toks būgštavimas yra pagrįstas, nes daugelio vaikystės pri­siminimai siejasi su smurto veiksmais, patirtais iš tėvų, mokytojų ar šiaip iš kitų asmenų. Smurtas šaukiasi atpildo, o šis - smurto. Tad auklėjimas nėra auklėjimas, jeigu jis prievartinis, nelaisvas ar smur­tiškas veiksmas. Prievartinis auklėjimas pažeidžia laisvą, aktyvią ir spontanišką žmogaus prigimtį.
Kad auklėjimas yra būtinas, nurodo žmogaus prigimtis. Apie ją įvairiai kalbama. Vieni sako, kad ji esanti biologinė, kiti - socialinė, treti - laisva, vėl kiti gera, bloga, nei gera, nei bloga, bet turinti daug užuomazgų daryti gera ar bloga. Tai kraštutinės pažiūros, ne­bent paskutinioji teisingai įžvelgia neutralią gėrio ar blogio atžvil­giu žmogaus prigimtį.
Kokia žmogaus prigimtis, lengva suvokti stebint vos gimusį kū­dikį. Jis bejėgis, silpnas, jautrus aplinkos dirginimams, bet spontani­škas ir aktyvus bei reaktyvus verksmu, šypsniu, judesiais. Kitų gyvū­nų naujagimiai bemat sutvirtėja, žmogaus vaikui reikia bent 16-20 metų aktyvios pagalbos, kol jis tampa savarankiškas. Auklėjimas yra ir ta pagalba, pasireiškianti pirmiausia globa, maitinimu, priežiū­ra, kad vaikas išliktų gyvas, tvirtėtų jo kūnas ir santykiai su aplinka.
Žmogus gimsta atsinešdamas taip pat vidinių duomenų, kuriuo­se glūdi būsimos saviraiškos pradmenys: temperamento, gabumų bei intelekto, kalbos, emocijų. Šių pradmenų išsiskleidimas priklau­so nuo vaiko aktyvios sąveikos su žmonių ir daiktų aplinka. Bet kaip su ja sąveikauti, jis nežino ir nemoka. Štai čia ir būtinas auklė­jimas.
Žmogaus santykiai su aplinka atsiranda iš jo aktyviosios ir spon­taniškosios prigimties. Aplinka per pojūčius veikia jo psichiką, gebančią aplinkos poveikius priimti, vertinti, į juos atsakyti. Iš kur toji psichikos galia? Į šį klausima vieni atsako teiginiu, kad tokia labai išsivysčiusios materijos (smegenų) prigimtis - pasižymėti psichika, t. y. galia reaguoti, reakcijas valdyti pagal išgyvenamus poreikius ir norus. Tačiau žmogus gali reaguoti, veikti prieš savo poreikius ir norus. Kas tada valdo psichines reakcijas? Matyt, psichiniai išgyve­nimai ir jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6250 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (6250 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos konspektas
  • 15 psl., (6250 ž.)
  • Word failas 178 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt