Marijampolė
2009
Turinys:
1. Turinys.........................................................................2
2. Įžanga...........................................................................3
3. Kvėpavimas-kas tai?....................................................4
4. Augalinės ląstelės sandara, bei funkcijos....................5
5. Pagrindiniai organoidai ląstelės kvėpavimui:
◦ Chloroplastai…………………………………..6
◦ Mitochondrija………………………………….7
6. Nauji moksliniai išradimai...........................................8
7. Kodėl augalų kvėpavimas kartais gali būti pavojingas....................................................................9
8. Išvados.......................................................................10
9. Literatūros sąrašas…………………………………..11
Įvadas
Kiekvienas gyvas organizmas atlieka sau svarbią gyvybinę funkciją: kvėpavimas, dauginimasis, virškinimas, šalinimas ir t.t
Mes kalbėsime apie kvėpavimą. Aptarsime kas yra kvėpavimas? Ar jis svarbus mūsų organizmui? Kokios medžiagos reikalingos kvėpavimui? Nuo kokių aplinkos sąlygų priklauso? Ar jis tik geras padarinys mums, ar turi ir minusų?
Kvėpuoja visi gyvi organizmai. Pirmiausia-tai žmonės, gyvūnai, paukščiai ir aišku augalai.Mokslas apie augalų gyvybės reiškinius, susijusius su svarbiausiais augalų procesais: mityba, kvėpavimu, augimu, vystymusi, dauginimusi, atsparumu, dirglumu ir judėjimu vadinamas-augalų fiziologija. Kvėpavimas viena svarbiausia organizmo gyvybės funkcijų, be kurių nei mes, nei augalai ar gyvūnai galėtų išgyventi. Šiam procesui reikalinga deguonis.Augalai kvepuoja, kaip žmonės, jiems taip pat reikia švaraus, šviežio oro.
Pirmuosius augalų kvėpavimo stebėjimus atliko šveicaras N. Sosiūras, XVIII a. pabaigoje nustatęs, kad žali augalai tamsoje, o nežali ir šviesoje iš aplinkos ima deguonį ir išskiria į ją anglies dioksidą. Vėliau buvo nustatyta, kad žali augalai taip pat kvėpuoja dieną ir kartu atlieka fotosintezę.Vėliau buvo aiškinamasi kaip vyksta kvėpavimas. Ir XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje A. Bachas ir O. Varburgas pateikė kvėpavimo procesą aiškinančią teoriją. Pagal šią teoriją, oksiduojantis organinėms medžiagoms, prijungiamas aktyvuotas deguonis.1912 m. rusų mokslininkas V. Paladinas, o kiek vėliau ir vokiečių mokslininkas C. Vilandas įrodė, kad kvėpuojant iš organinių medžiagų atimamas vandenilis. Po kiek laiko šis teiginys pasitvirtino.
Šiame darbe rasime:augalo ląstelės shemą, kvėpavimui skirtus organoidus. Reakcijas, kurių metu skaidomi įvairūs junginiai. Ir apie visą kvėpavimą plačiau.
1 pav. Augalai, kaip ir žmonės gali kvėpuoti
Kvėpavimas-kas tai?
Kvėpavimas-tai svarbi organizmo gyvybinė funkcija, kuriam reikalingas deguonis. Mokslininkas S. Kostyčiavas, remdamasis kitų mokslininkų atliktais tyrimais, nustatė, kad įvairūs kvėpavimo būdai yra tarpusavyje susija. Žinome, kad augalai gali gyvuoti ir be deguonies. Tai būtų anaerobinis kvėpavimas. Kuomet yra nenaudojamas deguonis. Ir antras-tai...
Šį darbą sudaro 1382 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!