Visi turime atminties sprangų: netikėtai pamirštame įvykius, nutikusius anksčiau arba ir visai neseniai, sunkiai įsimename vieną ar kitą faktą, iš atminties išnyksta vardai ir pavadinimai. Moksleiviai, studentai valandų valandas sėdi prie knygų, stengdamiesi įsiminti istorines datas, įvykius, matematines formules, užsienio kalbos žodžius. Kiekvieną dieną patiriame, kad negalime ko nors prisiminti , ir tai mus erzina bei pykdo.
Šiame darbe autorius aptars atminties veikimo būdus, kliūtis įsiminti medžiagą bei būdus kaip pagerinti savo atmintį .
Smegenys yra ekonomiškas organas. Tikriausiai jos sprogtų jeigu išsaugotų visus išorinius dirgiklius, kiekvieną kasdienybės smulkmeną. Šiaip ar taip, dėl tokio beribio dirgiklių antplūdžio pasidarytume neveiksnūs. Taigi, kad galėtų našiai dirbti, smegenys diferencijuoja ir atrenka naujus duomenis. Ką pasirinkti, kiekvienos smegenys sprendžia individualiai. Mūsų atmintis išsaugo tik tuos dalykus, kuriems specialiai teikiame reikšmės bei kuriuo sąmoningai ir emocionaliai apdorojame. Taigi, jausmai labai padeda įsiminti. Už tai atsakinga vadinamoji limbinė sistema, kuri žvelgiant į smegenų anatomiją, kaip žiedą, glūdi tiesiai po didžiųjų smegenų pusrutulių žieve. Limbinėje sistemoje, smegenų jausmų centruose, kuriems priklauso ir „naujienų detektorius" Amono ragas, emociškai įvertinamas kiekvienas naujas „papildymas". Jokia nauja informacija, liečianti faktinę atmintį arba autobiografinius prisiminimus, nepatenka į ilgalaikę atmintį, neperėjusi per limbinę sistemą, kuri dirba kaip filtras: atrenka informaciją , susieja su jausmais ir vėliau ilgam paskirsto po virš jos esančią didžiųjų pusrutulių žievę. Kuo dažniau vyksta šis procesas ir kuo stipriau jis remiasi jausmais, tuo greičiau mokomasi ir tuo ilgiau išsaugoma. Ypač svarbūs mums yra asmeniniai išgyvenimai, kuriuos mes - priklausomai nuo reikšmės ir jausmų stiprumo - išsaugosime visam laikui arba leisime nueiti užmarštin. Amžiais išlieka, ko negalime sąmoningai valdyti: vestuvės, sportinė pergalė arba avarija. Neužmirštamas pirmas dvejetas už klasės darbą, nemaloniausia nesėkmė arba pirmas dešimtukas iš sunkumų kėlusio dalyko.
Toliau įsimename dalykus, kuriuos mes norime arba privalome išmokti, nes tai įeina į mūsų gyvenimo planą. Jiems priklauso mokyklinės žinios. Kad šiuos faktus galėtume...
Šį darbą sudaro 1936 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!