Referatai

Atgimimo laikotarpio spauda

9.4   (3 atsiliepimai)
Atgimimo laikotarpio spauda 1 puslapis
Atgimimo laikotarpio spauda 2 puslapis
Atgimimo laikotarpio spauda 3 puslapis
Atgimimo laikotarpio spauda 4 puslapis
Atgimimo laikotarpio spauda 5 puslapis
Atgimimo laikotarpio spauda 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Antrojo pasaulinio karo sukelta katastrofa neleido šiai pranašystei visiškai išsipildyti. Knygnešių pažadėtosios žemės – Mažosios Lietuvos likimas priklausė ne nuo mūsų valios. Tačiau rankų vis dėlto nenuleidome.
Kalbos ir knygos metų tėkmė suteikė dėkingą progą praeities apmąstymams, paskatino atsigręžti į laiko prislopintas dvasines vertybes, susivokti ir imtis neatidėliotinų darbų. Sukaktis tapo prasmingu įvykiu. Labai svarbu, kad jo reikšmė buvo teisingai suprasta valstybės ir tarptautinės bendruomenės vadovų. Įgyvendinta beveik visa valstybinė sukakties programa. Ją sudarė draudimų ir laisvojo žodžio problemoms skirtos konferencijos, mokslo ir meniniai veikalai, parodos ir kitokie atminimą sureikšminantys renginiai. Sukaktis sujungė Tėvynės ir išeivijos kūrybines jėgas, paakino svarstymus ir sprendimus dėl šiuolaikinės knygos ir žiniasklaidos vaidmens palaikant lietuvybės gyvybingumą ir tautiečių ryšius su gimtosiomis šaknimis. Kaip raginimą atidžiau vertinti knygnešių laikus galėtume laikyti UNESCO generalinio sekretoriaus Koičiro Masura sveikinimą 100-mečio sukakties minėjimo Seime dalyviams: aš nuoširdžiai džiaugiuosi ir jaučiuosi pagerbtas, galėdamas simboliškai dalyvauti jūsų iškilmingame posėdyje apie raštą, kalbą ir unikalią kultūrą, liudijančią apie tautą, kuri sugebėjo per amžius išsaugoti savo vaidmenį ir vietą pasaulio kultūrų mozaikoje. Tai ne tik šventinis pagarbos ženklas, bet ir mūsų pareigų priminimas bei ateities įžvalga. Ne, ramių laikų nebus. Dar šį vakarą išėję į Gedimino prospektą perskaitykite įmantrius XXI amžiaus užrašus. Jums tikrai nepasivaidens, jei carinės šmėklos grasinimą govoritj po litovski strogo vospreščiajetsia pakartos įsakmus elektroninės iškabos perspėjimas anglų kalba. Mūšis dėl lietuviškos raidės ir kalbos nebaigtas. Jis tęsis kitomis formomis bei kitose erdvėse gero vardo kol kas neturinčiais taip vadinamais globalizacijos laikais. Valstybės ir kalbos vienovė turi būti viena svarbiausių nūdienos politikos užduočių. Pati sau vyriausybė šio mūšio niekada nelaimės. Jame dalyvauti yra visų mūsų pilietinė pareiga.
Šešėliuota ir tragiška istorija slenka Lietuvos žeme. Bet ji nėra vien mūsų našta. Ką tik pasibaigusios tarptautinės konferencijos dalyvius nuvežėme į Kudirkos Naumiestį. Parodėme ne tik jaukų naująjį muziejų. Šaltą ir vėjuotą pavakarę aplankėme Vinco Kudirkos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1440 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1440 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 6 psl., (1440 ž.)
  • Word failas 47 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos spauda

Lietuvos spauda Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Tautiškojo atgimimo ypatumai

Tautiškojo atgimimo ypatumai Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Slaptoji lietuvių spauda

Slaptoji lietuvių spauda Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Slaptoji periodinė lietuvių spauda ir jos programa

Slaptoji periodinė lietuvių spauda ir jos programa Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą