Potemės

Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Škėma, Sruoga)

9.6   (2 atsiliepimai)
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Škėma, Sruoga) 1 puslapis
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Škėma, Sruoga) 2 puslapis
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Škėma, Sruoga) 3 puslapis
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Škėma, Sruoga) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XXa.laikotarpis neleido žmogui atsikvėpti: dėl vykusių pasaulinių karų, globalinių katastrofų, masinių žudynių, to meto jaunas žmogus augo baimėje. Europoje vykusi Vakarų ir Rytų kova, besikeičiančios valstybių sienos ir santvarkos vertė žmogų jausti amžiną pavojaus grėsmę, nestabilumą - šios istorinės ir socialinės aplinkybės nustatė egzistencializmo filosofijos dogmas, suformavo katastrofinės literatūros rašytojų kartą, kuri, skirtingai nei despotiškos diktatūros, gilinosi ne į žmonių grupės išgyvenimus, bet į individo, atsidūrusio ribninėje situacijoje, gyvenimo problematiką. Lietuvių literatūroje tokio žmogaus laikyseną pasaulio chaose geriausiai perteikė XXa.išeivijos atstovas,rašymo stiliaus, paremto pasąmonės srauto linijomis, Lietuvių literatūroje pradininkas Antanas Škėma bei XXa. poetas, prozininkas, tautosakos tyrinėtojas Balys Sruoga.
Lietuvių egzodo rašytojas Antanas Škėma, kurio kūryboje jaučiama egzistencialistinė Vakarų kultūros įtaka, kūrinyje ,,Balta drobulė’’ ir novelėje ,,Karuselė” katastrofos akivaizdoje atsidūrusį žmogų vaizduoja žvelgiantį į pasaulį ironiškai, tačiau išgyvenantį audringas egzistencijos, meilės, troškimų bei realybės kolizijos problemas. Tiesa, ne tik Vakarų deklaruojamos idėjos, bet ir biografinė patirtis - iš arti stebėti Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai - darė įtaką A. Škėmos kūrybai. Autorius gimė Lenkijoje, Lodzės mieste, kur tėvas rusų valdžios buvo paskirtas dirbti mokytoju. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui su šeima pasitraukė į Rusijos gilumą, vėliau - į Ukrainą.Čia dar vaiko išgyventi patyrimai atsiskleidžia kūryboje. Novelėje ,,Karuselė“ vaizduojamas paribio žmonių, atsidūrusių politinių peripetijų sūkuryje, gyvenimo laikinumas, susitapatinimas su humanizmui abuojumo nešykštinčiu chaosu ir pasidavimas aplinkybėms. Kūrinio fabula skaitytoją retrospektyviai nukelia į Pirmąjį pasaulinį karą, pasakojimą apie berniuką Martynuką. Jis vaizduojamas stovintis ant duobės krašto.Duobė – aliuzija į tragizmą, gyvenimo laikinumą, žmogaus, atsidūrusio katastrofų kryžkelėje, padėtį.Svetimtautis vaikas patraukia dviejų kiemo chuliganų – Saškos ir Mitkos – dėmesį.Šie diskutuoja, ką veiktų, jei nelaisvėn paimtų baltagvardietį, negražiai vadina Martynuką ir kėsinasi duoti antausį. Radęs prieglobstį nuo mušeikų, Martynukas nusiramina ir, visai užsimiršęs, jog mama neleido išeiti iš kiemo, kartu su visa gauja vaikų išbėga į gatvę, kurioje randa pakaruoklį. Kabantis ant žibinto karininko kūnas Rostovo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1570 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 4 psl., (1570 ž.)
  • Word failas 22 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt