Potemės

Tik stiprus žmogus gali išlaikyti ironišką žvilgsnį ribinėse situacijose (B. Sruoga. A. Škėma, Č. Milošas)

9.4   (2 atsiliepimai)
Tik stiprus žmogus gali išlaikyti ironišką žvilgsnį ribinėse situacijose (B. Sruoga. A. Škėma, Č. Milošas) 1 puslapis
Tik stiprus žmogus gali išlaikyti ironišką žvilgsnį ribinėse situacijose (B. Sruoga. A. Škėma, Č. Milošas) 2 puslapis
Tik stiprus žmogus gali išlaikyti ironišką žvilgsnį ribinėse situacijose (B. Sruoga. A. Škėma, Č. Milošas) 3 puslapis
Tik stiprus žmogus gali išlaikyti ironišką žvilgsnį ribinėse situacijose (B. Sruoga. A. Škėma, Č. Milošas) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nežinia kaip, nežinia kada ir iš kur, bet nuo pat žmogaus atsiradimo nebuvo momento, kada jam netektų susidurti su sunkumais. Tačiau kas tai yra sunkumai? Na, vieniems tai kasdienės buitinės problemos, kitiems pasaulinio masto problemos kaip skurdas, badas, teroras. Tretiems tai gal tiesiog žmogaus vidinė kančia. Bendrai visa tai yra neigiamas emocijas, išgyvenimus suteikiantys veiksniai, tai ribinė situacija, kai išbandomas žmogus ne tik fiziškai, bet ir morališkai. Kiekvieno žmogaus gyvenimo kelyje susipynę daugybė situacijų, kuriose jis mokosi būti savimi, mokosi būti moraliu, individualiu ir kolektyviniu veikėju. Pasak garsaus vokiečių filosofo Imanuelio Kanto: moralė – pačio žmogaus kūrinys, žmogaus protas nustato doro elgesio taisykles, o jų laikymasis nulemia žmogaus moralinę vertę. Gyvenimo kelyje pasitaikiusios ribinės situacijos tai asmenybės egzaminai prieš savo moralę. Pavyzdžiui, XX a. įvykiai Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, šaltasis karas, vyraujanti įtampa - darė įtaką tiek pasaulio, tiek lietuvių rašytojų kūrybai. Žodžio ribojimas, pakitęs požiūris į žmogų keitė ir autoriaus poziciją, — savo individualybės suvokimą bei teisę reikšti mintis. Balys Sruoga, Antanas Škėma bei Česlovas Milošas - XX a. katastrofų, egzistencializmo literatūros atstovai, kurie perteikė savo kaip kūrėjo poziciją destruktyviame pasaulyje.
Žmogus visada siekia pažinti save, nedvejoti, gyventi taip, kaip jam atrodo geriau. Tačiau retai kada šis siekis būna įgyvendintas ar bent paliestas. Baimė vienas iš didžiausių faktorių savęs pažinimo link. Žmogus bijo ką gali rasti savyje giliai tūnant, todėl situacijose, kai jaučiama grėsme dažniausiai atsitraukiama ar pasiduodama. Tačiau kas nutinka kai žmogus vis dėlto nutaria atsiduoti savo žmogiškiems instinktams ir atskleisti savo gyvuliška padermę? XX a. rašytojas B. Sruoga būtent ir kalba apie žmogų ir jo pasirinkimus įvairiose situacijose atsiminimų knygoje „Dievų miškas“. 1943 m. vokiečių išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą Balys Sruoga ten išbuvo dvejus metus iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje, 1945m. kapituliavus Vokietijai. Po sunkių išgyvenimų, išgelbėtas rusų okupantų, sugrįžo į Lietuvą, tačiau jau gerokai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1251 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1251 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 4 psl., (1251 ž.)
  • Word failas 19 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt