Katastrofų metu žmogus pakeičia savo požiūrį į tam tikrus dalykus, pvz., vertybes. Ypač daug tokių pasikeitimų buvo vykstant II Pasauliniam karui. Žmonės buvo tremiami, uždaromi į koncentracijos stovyklas, getus. Tokiomis aplinkybėmis piliečiai stengėsi išlikti savimi, ypač svarbu buvo nepamiršti moralinių vertybių, kurios stiprina žmogų ir neleidžia jam pasiduoti. Geriausiai tokia situacija atsispindi B. Sruogos atsiminimų knygoje „Dievų miškas“. Nepaisant visų sunkumų, kai kuriems žmonėms visgi pavykdavo išsaugoti vertybes, ką galime pastebėti S. Nėries eilėraščių rinkinyje „Prie didelio kelio“.
Žmogus išbandomas, kai atsiduria ties gyvenimo ir mirties slenksčiu. Plataus talento rašytojas Balys Sruoga 1943 metais suimtas vokiečių ir, kartu su dar keliolika žinomų inteligentų, išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Grįžęs remdamasis savo išgyvenimais parašė atsiminimų knygą „Dievų miškas“. Joje autorius aprašė patį lagerį, jo politiką, sunkų kalinių gyvenimą. Kiekvienas žmogus supranta, kad vertybė – tai meilė, laisvė, laimė, teisingumas, gyvybė ir kita. Tačiau vos tik patiria sunkumus, pajunta blogį, kai atsiduria ties mirties slenksčiu, jam tos vertybės jau nebeegzistuoja. Svarbiausi yra instinktai. „Žmogu, patekęs į žvėrišką aplinką, išsilaikymo instinkto spiriamas, nė pats nepajunta kaip įsitraukia į žvėriškumo siaubą, kaip pats darosi visos tos baisybės organiška dalis.“ Lageris – dehumanizavimo įstaiga, kurioje kiekvienas doras žmogus tampa žvėrimi. Tam, kad išgyventų, jis tampa žiaurus, keičia savo vertybes į kitas, padesiančiąs išgyventi. Dažniausiai tai yra sumanumas, maistas. Galima ginčytis, kad žmonės patekę į lagerį vis dėlto nenori gyventi. Iš dalies tai tiesa, nes nualintas, išsekęs žmogus jau negali kovoti už gyvybę. Tada gyvenimo troškimas jam jau nėra vertybė ir jis laukia mirties. Taigi, žmogaus, išgyvenančio sunkias sąlygas, vertybės yra išbandomos, ir tik stiprūs žmonės, koks buvo pats Balys Sruoga tegali išgyventi tokiomis aplinkybėmis.
Žmogaus vertybės išlieka tokios pačios, kad ir kaip jam...
Šį darbą sudaro 562 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!