Darbo tikslas – įsisavinti anticiklinės politikos sampratą, jos instrumentus, bei poveikį atskiroms ciklo fazėms.
1. Suprasti trumpojo laikotarpio ekonominių svyravimų reikšmę bei jų poveikį visuminei paklausai (AD) ir visuminei pasiūlai (AS).
2. Susipažinti su anticiklinės politikos instrumentais: fiskaline ir monetarine politika.
3. Sugebėti pritaikyti anticiklinės politikos instrumentus, siekiant subalansuoti verslo ciklų svyravimus bei pasiekti pageidautiną pusiausvyrą.
Priemonės: pateikti 7grafikai. Iš jų 2 vaizduoja ekonominius svyravimus trumpuoju laikotarpiu; likę 5 – vyriausybės fiskalinės ir monetarinės politikų poveikiai AD ir AS.
Trumpojo laikotarpio ekonominiai svyravimai egzistuoja visose šalyse visais laikais. Paprastai prekių ir paslaugų gamyba kyla dėl didėjančios darbo jėgos, kapitalo, ir technologinių mokslų progreso. Šis augimas visiems suteikia aukštesnį pragyvenimo lygį. Vidutiniškai per paskutiniuosius 50 metų JAV gamyba, skaičiuojant pagal RBVP, kiekvienais metais padidėja 3% ( 1pav.).
Tačiau, kai kada toks vidutinis augimas per metus nevyksta. Taigi, firmos nutraukia gamybą, nes nepavyksta parduoti pagamintų prekių bei paslaugų. Darbuotojai yra atleidžiami iš darbo, kyla nedarbo lygis ir visa tai sumažina RBVP apimtis. Toks laikotarpis vadinamas recesija, t.y., kai mažėja realios pajamos ir kyla nedarbo lygis. Itin stipriai pasireiškianti recesija vadinama depresija.
1pav. matome JAV RBVP augimą nuo 1900 metų. Grafike aiškiai matomas RBVP žymus sumažėjimas nuo 1929 – 1933m., kas lėmė depresiją ir RBVP augimas 2-ojo Pasaulinio karo laikotarpyje, kas sukėlė infliaciją.
1pav. JAV RBVP augimas nuo 1900 metų.
Pateikta JAV informacija 2pav. rodo RBVP (a), investicines išlaidas (b), nedarbo lygį (c). A grafike patamsinti plotai vaizduoja recesijos tarpsnius ir kaip matyti iš grafiko recesija nevyksta reguliariais intervalais, ji yra nereguliari ir sunkiai nuspėjama.. Taigi, nors daugelis makroekonomikos kintamųjų svyruoja bendrai, tačiau jie tai daro skirtingais dydžiais.
Svarbu pastebėti, kad mažėjant RBVP atitinkamai mažėja ir investicijos , nes didesnė jų išlaidų dalis tenka jau naujiems fabrikams , gyvenamiesiems namams, ir dėl to didėja nedarbo lygis, nes sumažėjus gamybai firmos priversto atleisti darbuotojus.
2pav. Trumpojo laikotarpio ekonominiai svyravimai
2. Anticiklinė politika. Jos instrumentų poveikis atskiroms...
Šį darbą sudaro 1138 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!