Alkoholis – etilo alkoholis – tai cheminė medžiaga, cukraus ir krakmolo turinčių augalų rūgimo produktas, labai stiprus, dažniausiai vartojamas narkotikas, prie kurio greitai priprantama.
Alkoholikas – tai žmogus turintis labai stiprų fizinį bei psichinį potraukį alkoholiui.
Alkoholizmas - lėtinė, progresuojanti liga, pasireiškianti stipriu potraukiu išgerti, nepaisant alkoholio daromos žalos sveikatai bei santykiams su aplinkiniais.
Ar alkoholizmas paveldimas?
Yra daug šios ligos priežastis aiškinančių teorijų, viena iš jų paveldimumo teorija. Tačiau susirgti gali visi, kurie vartoja alkoholinius gėrimus ir ypač reguliariai.
Ar alkoholizmas išgydomas?
Taip, bet su sąlyga jog žmogus pats norės pasveikti ir to sieks.
Ar alkoholis skirtingai veikia vyrus ir moteris?
Taip; dėl tam tikrų fermentų, kurie skaldo alkoholį, trūkumo moters organizme, jos daug greičiau tampa alkoholikėmis, nei vyrai.
Ar yra saugi alkoholio dozė?
Net mažiausių dozių reguliarus vartojimas yra kenksmingas ir veda į priklausomybės pavojų. Žmonėms, sergantiems alkoholizmu, net mažiausia dozė veda prie girtavimo protrūkių.
Alkoholio vartojimas yra svarbiausias daugelio socialinių problemų veiksnys; su juo siejama žymi dalis nusikalstamumo, savižudybių, nelaimingų atsitikimų, ištuokų, prievartos šeimoje. Pravaikštos, darbo traumos, nepagaminta produkcija, blogesnė jos kokybė bei kitos alkoholio vartojimo pasekmės padidina ekonominius nuostolius, kurie Lietuvos tipo šalyse gali sudaryti 10% bendro nacionalinio produkto ir viršyti 4 milijardus litų per metus. Alkoholio vartojimas sąlygojamas daugelio kultūrinių, socialinių ir psichologinių veiksnių, tačiau jo pagrindu yra specifinis alkoholio poveikis į nervų sistemą ir psichiką.
Alkoholio įtaka žmogui
1. Alkoholis
Girtumas - apskritai visiems žinoma būsena. Mažai atsirastų žmonių, kurie patys nebūtų patyrę alkoholio poveikio. O girtą yra matęs kiekvienas.
Alkoholis nėra šiuolaikinės civilizacijos vaisius. Svaigalai pasiekė mus iš amžių glūdumos. Žinomas vokiečių etnografas Julijus Lipsas teigia, kad Paryžiaus kavinių nuolatinių lankytojų aperityvas, rusiškoji stalo degtinė, angliškųjų klubų viskis, raudonasis bei putojantis vynas iš tikrųjų yra pirmykščių žemdirbių alaus, vyno ir klajoklių genčių rauginto kumyso patobulinti variantai.
Viso pasaulio medikams jau seniai kelia nerimą nuolatinis alkoholio plitimas. Alkoholio vartojimą psichologiškai galima motyvuoti tuo, kad jis, geriamas nedidelėmis dozėmis, atpalaiduoja, ramina...
Šį darbą sudaro 2902 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!