Referatai

Akumuliatorių veikimas

9.8   (3 atsiliepimai)
Akumuliatorių veikimas 1 puslapis
Akumuliatorių veikimas 2 puslapis
Akumuliatorių veikimas 3 puslapis
Akumuliatorių veikimas 4 puslapis
Akumuliatorių veikimas 5 puslapis
Akumuliatorių veikimas 6 puslapis
Akumuliatorių veikimas 7 puslapis
Akumuliatorių veikimas 8 puslapis
Akumuliatorių veikimas 9 puslapis
Akumuliatorių veikimas 10 puslapis
Akumuliatorių veikimas 11 puslapis
Akumuliatorių veikimas 12 puslapis
Akumuliatorių veikimas 13 puslapis
Akumuliatorių veikimas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Referate nagrinėjant akumuliatorių eksploataciją, aprašiau akumuliatorių konstruciją, veikimo principą. Tik žinant akumuliatorių konstrukciją ir veikimo principą, galima tinkamai prižiūrėti ir eksploatuoti akumuliatorių. Toliau supažindinau su Lietuvoje naudojamų akumuliatorių gamyntojais.
Šis procesas išaiškintas dvigubos sulfatacijos teorijoje.Cheminiai procesai vyksta elektrolito ir elektrodo aktyviosios masės sąlyčio vietoje. Elektrolite sieros rūgštis disocijuojasi į teigiamuosius vandenilio H+ ir neigiamuosius sulfato SO4- - jonus.
1. pav. Švino akumuliatoriaus schema:
1 – indas; 2 – elektrolitas; 3 - elektrodai
Akumuliatorių įkraunant, abiejų plokštelių švino sulfatas (PbSO4) tirpsta ir elektrolite jonizuojasi. Dvivalenčiai švino jonai Pb++, esantys prie neigiamojo elektrodo, prisijungia du elektronus, neutralizuojasi ir nusėda neigiamajame elektrode. Dvivalenčiai švino jonai Pb++ prie teigiamosios plokštelės, veikiami įkrovimo srovės, praranda du elektronus ir tampa keturvalenčiais Pb++++. Šie jonai susijungia su dviem deguonies jonais ir sudaro neutralų švino dioksidą PbO2, kuris kaupiasi teigiamajame elektrode. Prie kiekvieno elektrodo susidarę sulfato jonai SO4-- jungiasi su dviem vandenilio jonais ir sudaro sieros rūgštį. Potencialų skirtumas tarp įkrauto akumuliatoriaus elektrodų yra apie 2V.
Akumuliatorių iškraunant, iš teigiamosios plokštelės, kurioje yra grynas švinas, elektrolite išsiskiria dvivalenčiai švino jonai Pb++. Plokštelė, prarasdama teigiamuosius krūvius, būna neigiama. Šie jonai reaguoja su sieros rūgšties SO4-- neigiamaisiais jonais. Taigi šiame elektrode išsiskiria švino sulfatas PbSO4. Teigiamosios plokštelės švino dioksidas PbO2, veikiamas srovės, pereina į elektrolitą, susidaro keturvalenčiai švino Pb++++ ir vienvalenčiai OH- jonai. Tada švino jonai prisijungia po du elektronus ir tampa dvivalenčiais Pb++. Dvivalenčiai švino Pb++ ir sulfato SO4--susijungia ir sudaro švino sulfatą. Jis kaupiasi čia pat anode. Vandenilio jonai H+ jungiasi su OH- jonais ir susidaro vanduo.Reakcijos metu elektrolite jonai H+ ir SO4-- juda link elektrodų.
Konstrukcija
Svarbiausias akumuliatoriaus mazgas yra elektrodas. Jis turi plokštelės forma, kurios pagrindą sudaro švino lydinio tinkliukas (2 pav.). Kad lydinys būtų tvirtesnis ir tinkamai dirbtų sieros rūgštis elektrolite, į šviną dedamas stibis, kadmis, kalcis, alavas ir kitos medžiagos. Anksčiau buvo naudojamas tik stibis (apie 7 %), tačiau jo buvimas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2177 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 1
  • Turinys 2 Akumuliatorius 3 Veikimo principas 3 Konstrukcija 4
  • Akumuliatorių eksploatacija 6
  • Akumuliatoriaus paruošimas darbui 6
  • Akumuliatoriaus priežiūra eksploatuojant 7
  • Darbo apsaugos reikalavimai 7
  • Akumuliatorių gamintojai 8
  • Išvados 12
  • Literatūra 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2177 ž.)
Darbo duomenys
  • Kinematikos referatas
  • 14 psl., (2177 ž.)
  • Word failas 375 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt