Abortu, arba persileidimu, vadinamas nėštumo nutrūkimas iki 22 nėštumo savaitės, kai vaisius užgimsta negyvybingas, mažesnis kaip 25 cm ir sveria mažiau kaip 500 g. Savaiminis abortas – tai toks nėštumo nutrūkimas, kuris įvyksta prieš moters norą. Dirbtinis abortas – tai dirbtinis nėštumo nutraukimas moteriai pageidaujant (iki 12 nėštumo savaitės), atliekamas gydytojo akušerio-ginekologo medicinos įstaigoje. Nėštumo nutraukimas gali būti atliekamas ir vėliau, tačiau tai daroma tik pagal griežtas medicinines indikacijas.
Mirtys nuo aborto ne visada registruojamos. Pavyzdžiui, moteris nuvyksta į didelį miestą, ir jai padaromas abortas. Namo grįžta kraujuojanti, gavusi infekciją ir pan. Paprastai ji išgelbėjama, bet kartais ir miršta.
Gali būti lokalizuota (gimdos gleivinės, kiaušintakio, priegimdžio ir kiti uždegimai), netolima (įvairūs dubens ir pilvaplėvės uždegimai: tromboflebitas, peritonitas, eiliulitas) arba tolimesnė (plaučių, endokardo uždegimai, septinė embolizacija į plaučius ar smegenis). Infekciją galima apibūdinti kaip sepsį (kraujo užkrėtimas). Infekcijos pavojus jaunoms moterims yra 2 kartus didesnis nei vyresnėms.
Infekcija paprastai kyla dėl nešvarių instrumentų ir dažnai yra nevaisingumo priežastis, kadangi infekcijos žaizdos vidiniuose lytiniuose organuose pablogina jų funkcijas.
Tačiau pasitaiko, kad infekcija patenka ir naudojant švarius instrumentus. Tai atsitinka tada, kai piktybinė infekcija būna moters makštyje arba gimdos kaklelio žiotyse. Dubens organų uždegimu serganti moteris turi ilgai gulėti: labai karščiuoja, ją kamuoja skausmai. Lyties organai kraujuoja arba pūliuoja. Po tokio ūmaus uždegimo moters lyties organai jau būna pakenkti. Kiaušintakiai paprastai užanka, juose atsiranda pūlingi židiniai. Pūlingas kiaušintakių uždegimas kartkartėmis paūmėja. Ligonė ilgą laiką priversta gydytis. Dažnai, uždegimui praėjus, apie gimdą, kiaušintakius ir kiaušides lieka randai ir suaugimai. Nuo jų lyties organai iškrypsta iš normalios padėties. Dėl to sutrinka ir pasidaro skausmingos mėnesinės. Strėnose atsiranda nuolatiniai skausmai.
Sepsis. Nuo jo pakyla temperatūra, ligonę krečia šaltis, vidaus organuose - plaučiuose, kepenyse, inkstuose, blužnyje ir kitur - gali susidaryti pūliniai. Nuo kraujo užkrėtimo moteris dažniausiai miršta pirmosiomis ligos dienomis, jei nesigydo ligoninėje.
Kraujo perpylimo pavojai: alerginė reakcija, kepenų uždegimas, kraujo ligos...
Šį darbą sudaro 1351 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!