Referatai

Žvyro ištekliai

9.0   (2 atsiliepimai)
Žvyro ištekliai 1 puslapis
Žvyro ištekliai 2 puslapis
Žvyro ištekliai 3 puslapis
Žvyro ištekliai 4 puslapis
Žvyro ištekliai 5 puslapis
Žvyro ištekliai 6 puslapis
Žvyro ištekliai 7 puslapis
Žvyro ištekliai 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žvyras – tai tipiška kvartero naudinga iškasena. Ji slūgso žemės paviršiuje, gerai ištirta, lengvai prieinama.
Daugelio šalių ekonominė padėtis nemaža dalimi priklauso nuo jų gelmėse esančių naudingųjų iškasenų. Nors Lietuva negali ypatingai pasigirti žemės gelmių turtais, tačiau ir tokios žaliavos, kaip molis, smėlis, žvyras, klintis ar dolomitas, nekalbant jau apie požeminį vandenį, yra didelis valstybės turtas. Juo labiau, kad žemės gelmėse yra daug ir kitų išteklių, kurie dar neeksploatuojami arba net nepakankamai ištirti.
Vertinant Lietuvos gelmių išteklių ištirtumą reikia pažymėti, kad jis yra nevienodas atskiroms naudingosioms iškasenoms. Vienų naudingųjų iškasenų ištirti ištekliai siekia 10-60% prognozinių išteklių (gėlas požeminis vanduo, klintis, dolomitas, molis, žvyras, durpės, opoka), o kai kurios perspektyvios naudingosios iškasenos (geležies rūda, gintaras, akmens druska ir t. t.) apskritai mažai tirtos.
Naudingųjų iškasenų gavyba pastaraisiais metais, pradedant 1991 m., kasmet mažėjo ir dabartiniu metu yra sumažėjusi nuo dešimčių procentų (gėlas požeminis vanduo) iki kelių kartų (dolomitas, klintis, opoka, molis ir kt.). Kai kurios žaliavos (sapropelis) apskritai nebekasamos. Sumažėjo ne tik gavyba, bet ir panaudojimas. 1992-93 m. labiausiai sumažėjo požeminio vandens ir mineralinių žaliavų naudojimas.
Šiuo metu daugelis gamyklų, perdirbančių naudingąsias iškasenas, dirba 30-50% pajėgumų. Pastaraisiais metais Lietuvoje buvo eksploatuojama dešimt rūšių naudingųjų iškasenų: požeminis gėlas ir mineralinis vanduo, klintis, dolomitas, opoka, molis, smėlis, žvyras, durpės, nafta ir sapropelis.
Žvyru vadiname birią nuosėdinę uolieną, kurioje vyrauja (ne mažiau kaip 50%) 2 – 10 mm. skersmens nesucementuotos įvairių mineralų ir uolienų nuotrupos. Be to, joje pasitaiko riedulių ir gana daug gargždo, smėlio, o kai kur molingų ar organinių priemaišų. Taigi žvyras yra iš tiesų labai įvairių grūdelių mišinys. Dažniausiai susidaro jūrų pakrantėse, upių vagose ar ledyno tirpsmo vandenų dairiniuose. Visi Lietuvos žvyrynai telkiasi tik kvartero amžiaus nuogulose, tad seniausi jų klodai negali turėti daugiau kaip vieną milijoną metų. Kokioje gi aplinkoje ir kaip jie formavosi.
Pleistocene, slinkdami į Lietuvos teritoriją, ledynai nešėsi magminių ir metamorfinių uolienų iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1946 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas2
  • 2. Žvyras..3
  • 3. Žvyro inžinerinė geologinė kvalifikacija ..5
  • 4. Žvyro panaudojimas ir ištekliai..6
  • 5. Literatūra8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1946 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos referatas
  • 8 psl., (1946 ž.)
  • Word failas 199 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt