Referatai

Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai

9.4   (3 atsiliepimai)
Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai 1 puslapis
Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai 2 puslapis
Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai 3 puslapis
Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai 4 puslapis
Reljefą formuojantys endogeniniai ir egzogeniniai veiksniai 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žemes paviršius- Bekraščiai vandenynai ir mažesnės jūros, dideli žemynai bei mažos salos, dangų remiantys kalnai ir derlingos lygumos, smėlėtos vandenyno seklumos ir gilios vandens bedugnės.
Žemė yra milžiniškas kietas rutulys, besisukantis kosmose. Žemę sudaro skirtingi uolienų ir metalų sluoksniai. Ją gaubia atmosfera - oro sluoksniai, kurie saugo planetą ir gamina deguonį, kuriuo mes kvėpuojame. Žemė yra penkta pagal dydį Saulės sistemos planeta, trečia pagal nuotolį nuo saulės.
2. Išorinėms arba egzogeninėms.
Vidinės arba endogeninės jėgos veikia iš Žemės gelmių. Jų įtakoje keičiasi Žemės plutos sandara arba tektonika: Žemės pluta palengva kyla aukštyn arba leidžiasi žemyn – susidaro žemynai bei vandenynai, raukšlėjasi, įdumba – susidaro kalnai, sprūdžiai.Šiuos Žemės plutos kitimus lydi ugnikalnių isiveržimai ir Žemės drebėjimai.
Vertikalūs Žemės plutos judėjimai, formuojantieji Žemės paviršiaus vaizdą, vyksta labai lėtai: per metus pakyla arba nusileidžia kelis milimetyrus, kartais kelis centimetrus, tačiau per milijonus metų Žemės paviršiaus vaizdas gali visiškai pasikeisti. Vertikalūs Žemės plutos judėjimai vyksta ir šiuo metu : visa Skandinavija, o taip pat Lietuvos, Latvijos ,Estijos bei Baltarusijos TSR teritorijos kyla, o Šiaurės Ledjūrio bei Juodosios jūros krantai palengva smunka. Dabartinės sausumos kilimą ir smukimą paaiškina lygsvaros teorija: litosfera plūduriuoja ant išsilydžiusios magmos; Žemės paviršiūje upės į jūras bei vandenynus suneša daug nuosėdinių uolienų, suyra žemyno lygsvara ir jis pradeda po lengva grimzti arba kilti, stengdamasis atstatyti prarastą lygsvarą. Tokie amžius trunkantys vertikalūs sausumos judėjimai turi lemiamos įtakos kai kuriems Žemės paviršiuje vykstantiems procesams: pvz., nuo jų didžia dalimi priklauso gruntinio vandens lygis. Vietovėse, kur sausuma grimsta, gruntinis vanduo pakyla ir prasideda užpelkėjimas, oten kur sausuma kyla, pelkės senka ir pamažu išdžiusta. Vertikalūs Žemės plutos judėjimai suformuoja žemynus bei vandenynus: ten, kur Žemės pluta kyla, formuojasi žemynai, okur įdumba – vandenynas.
Išorinės arba egzogeninės jėgos, kurių pagrindinis energijos šaltinis yra saulė, veikia priešingai vidinėms arba endogeninėms jėgoms. Egzogeninėms jėgoms veikiant, uoleinos Žemės paviršiuje dūlėja, dūliniai pernešami iš vienos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 911 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1.ŽEMĖS PAVIRŠIAUS SUSIDARYMAS.3
  • 2.EGZOGENINĖS ŽEMĖS RELJEFĄ FORMUOJANČIOS JĖGOS..4
  • 3.EGZOGENINES SAUSUMAS FORMUOJANČIOS JĖGOS..4
  • 4.GEOLOGINIAI PROCESAI, FORMUOJANTYS ŽEMĖS PLUTĄ IR RELJEFĄ..5
  • 5. GEOLOGINIŲ PROCESŲ BENDRA SCHEMA..6

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (911 ž.)
Darbo duomenys
  • Gamtinės geografijos referatas
  • 6 psl., (911 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt