Gyvenimo kryžkelė – tai vieta, kurioje žmogus turi priimti tam tikrus sprendimus, nulemsiančius tolesnę gyvenimo eigą, asmenybės vystymąsi, aplinkos pokyčius. Tai vieta, kurioje priimti pasirinkimus yra be galo sunku, nes kamuojamas vidinės įtampos ir streso žmogus blaškosi, tampa sąmoningas klaidingų sprendimų galimybei, o tai – suaštrina sumaištį, verdančią širdyje ir smegenyse. Juk kiekvienas norime išvengti neigiamų pasekmių, atsiradusių dėl klaidingo pasirinkimo, todėl kelionė ieškant geriausio kelio neretai ilga, be abejo sunki ir alinanti, kartais, net skausminga. Buvimą kryžkelėje gali nulemti pačio žmogaus valia, aplinkiniai žmonės, o dažnai ir susidariusios tam tikros aplinkybės, dėl kurių negalime kaltinti nei savęs, nei kitų. Apie žmogų gyvenimo pasirinkimų kryžkelėje rašoma ir literatūroje. Vieni kūrėjai rašo iš savos patirties, pavyzdžiui, moderniosios literatūros atstovas ir ekskunigas Vincas Mykolaitis – Putinas romane ,,Altorių šešėly“ aprašo sunkumus, iškilusius renkantis tarp kunigystės ir poeto kelio, kuriuos išgyveno ir pats. Kita vertus, garsus anglų dramaturgas Viljamas Šekspyras tragedijoje ,,Hamletas“ pagrindinį veikėją verčia rinktis gyventi, ar nutraukti savo paties gyvybę. O neoromantizmo laikotarpio Lietuvoje rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto apysakoje ,,Dėdės ir dėdienės“ renkamasi tarp kitų bei savosios laimės.
Visų pirma, devyniolikto amžiaus pabaigoje ir dvidešimto antrojoje pusėje gyvenęs ir kūręs filosofas ir rašytojas Vincas Mykolaitis – Putinas romane ,,Altorių šešėly“ aprašo pasirinkimo dėl savo laimės ir džiaugsmo sunkumus. Anot kūrėjo, šis psichologinis romanas nėra autobiografinis, tačiau kūrinio veikėjas Liudas Vasaris stovi tokioje pačioje gyvenimo kryžkelėje, kaip ir pats autorius. Knygos herojaus tėvai nuo sūnaus vaikystės troško, jog jis taptų pavyzdingu ir gerbiamu kunigu. Studijų kunigų seminarijoje pradžioje ir pats Liudas Vasaris jautėsi pakylėtas, laimingas jaunas klierikėlis. Laikui bėgant jaunuolis pajuto jį varginantį gyvenimo monotoniškumą ir laisvės varžymą, kuris lėmė tolimesnius veikėjo pasirinkimus. Visų pirma, Liudas Vasaris, vos pradėjęs pasiruošimą tapti kunigu, susipažino su panele Liucija, vėliau tapusia vaikino simpatija. Negana to, klierikas grįždamas tėviškėm pirmąjį kartą pajuto gamtos pakilumą. ,,Jis dabar...
Šį darbą sudaro 1168 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!