Rašiniai

Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose.

9.4   (2 atsiliepimai)
Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose. 1 puslapis
Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose. 2 puslapis
Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose. 3 puslapis
Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose. 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogiškumo išlaikymas kritinėse situacijose.
„Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga“, – štai kaip apie žmogiškumą yra teigęs lietuvių dramaturgas, poetas, nusipelnęs meno veikėjas Justinas Marcinkevičius. Kiekvienas žmogus pats įkainoja savo asmenį, tačiau svarbiausia, žinoma, būtų remtis žmogiškosiomis savybėmis, dorybėmis, moralės normomis. Viskas priklauso nuo žmogaus valios ir požiūrio į gyvenimą, į įvairias aplinkybes. Svarbu pasakyti, jog individas, patyręs sunkius gyvenimo išbandymus, labiau įvertina save ir kitus. Taigi, aktualu analizuoti, remiantis literatūra, žmogiškumo išlaikymo realijas kritinėse situacijose.
Skausminga Lietuvos istorija, kurioje gausu vergijos, baudžiavos ir tremčių, lėmė, kad nemenką lietuvių literatūros dalį sudaro kūriniai apie skaudžią patirtį, apie tremtyje praleistas dienas, patirtą nepriteklių, kančias ir kankinimus. Ne vienas toks kūrinys graudina iki širdies gelmių. Balys Sruoga – vienas žymiausių lietuvių rašytojų, poetas, prozininkas, dramaturgas, kritikas, literatūros ir tautosakos tyrėjas, kurio literatūrinis palikimas stebina ir įvairove, ir menine skvarba. Įspūdžiai koncentracijos stovykloje rašytoją įkvėpė parašyti smarkiai nuo ankstesnių kūrinių besiskiriantį, ironijos persmelktą atsiminimų knygą „Dievų miškas“. Balys Sruoga rašo tik apie tai, ką pats patyrė, bet niekur neišsako vidinių išgyvenimų. Šiurpiausi epizodai aprašomi santūriai, lakoniškai, be sentimentų. Beveik nekalbama apie tėvynės ir šeimos ilgesį, kurį, sprendžiant iš laiškų, Balys Sruoga išgyveno labai stipriai: „Jeigu tėvynės pasiilgimas yra liga, tai aš ja sergu sunkia forma“, – rašė jis. Baliui Sruogai – rašytojui humanistui, buvo svarbu atskleisti fašizmo esmę. Kūrinio potekstėje svarstomas klausimas: kaip fašizmas XX amžiaus viduryje galėjo paversti žmogų žvėrimi. Knygos skyriai skirti lagerio tvarkai, papročiams, supažindinama su įvairiomis kalinių grupėmis. Čia taip pat aprašomas žmonių naikinimo būdas. Balio Sruogos kūrinys pirmiausia išsiskiria savotišku ironišku autoriaus požiūriu į vaizduojamą tikrovę. Šis kūrinys iš visų išsiskiria ironišku pasakojimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1250 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1250 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 4 psl., (1250 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt