3. ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ STRATEGIJOS FORMAVIMO IR ĮGYVENDINIMO PROCESAS 17
IŠVADOS 20
LITERATŪRA 21
ĮVADAS
Žmogiškųjų išteklių vadybos kaita prasidėjo JAV apie 1970 m., apie 1980 m. Europoje ir iki šiol tęsiasi. Mokslinėje literatūroje žmogiškųjų išteklių tyrimai tampa viena iš sudedamųjų personalo vadybos dalių, jie apibūdinami kaip svarbūs organizacijos žmogiškųjų išteklių valdymo reiškiniai, padedantys didinti darbuotojų efektyvumą ir nuolatinį personalo ugdymą (Papšienė, Černiauskienė, 2009).
Literatūroje išskiriami mažiausiai du žmogiškųjų išteklių vadybos modelių variantai, kuriuose organizacijų filosofija bei požiūrių į darbuotojus principiniai skirtumai perteikiami taikant dichotomiją “griežtas, kietas” – “švelnus, minkštas, lankstus” (angl. “hard” – “soft”) (Lobanova, 2008). Žmogiškųjų išteklių valdymą, taip pat ir strateginį žmogiškųjų išteklių valdymas, viešajame sektoriuje analizuoja Klinger ir Nalbandian (2003), Thom ir Ritz (2004), Jančiauskas (2006), Ulrich ir Brockbank (2007) bei daugelis kitų. Tačiau strateginis žmogiškųjų išteklių valdymas nėra pakankamai ištirtas.
Aktualumas. Prognozuojamose viešųjų organizacijų valdymo teorinėse ir praktinėse tendencijose ypatingai akcentuojama strateginio valdymo ir strateginio žmogiškųjų išteklių valdymo svarba. Strateginis valdymas yra vienas svarbiausių modernaus viešojo sektoriaus valdymo elementų. Todėl viešojo sektoriaus organizacijose vykdomo strateginio valdymo ypatumai yra pakankamai dažnas tyrimų objektas.
Šio darbo tikslas – atskleisti žmogiškųjų išteklių strateginio valdymo esmę viešojo sektoriaus organizacijose.
Uždaviniai:
1. Pateikti viešojo sektoriaus organizacijų strateginio valdymo teorinius aspektus bei žmogiškųjų išteklių valdymo vietą šiame kontekste;
2. Atskleisti strateginio žmogiškųjų išteklių valdymo etapus;
3. Nustatyti, kaip formuojama ir įgyvendinama žmogiškųjų išteklių valdymo strategija.
Žmogiškųjų išteklių vadybos modeliai idėjų lygyje traktuotini kaip tam tikra filosofija, kuri atskleidžia, kaip organizacija, siekdama savo interesų, turi elgtis su darbuotojais. Ši filosofija gali būti aprašoma ir plėtojama skirtingais būdais, kadangi nėra vienintelio teisingo būdo aprašyti ar plėtoti žmogiškųjų išteklių vadybos modelius.
1. STRATEGINIS VALDYMAS VIEŠOJO SEKTORIAUS ORGANIZACIJOSE. ŽMOGIŠKIEJI IŠTEKLIAI
1.1. Strateginio valdymo ypatumai viešojo sektoriaus organizacijose
Viešojo sektoriaus institucijos, siekdamos veiksmingai veikti ir valdyti išteklius globalizacijos, kintančių veiklos bei visuomenės reikalavimų sąlygomis, turi pasitelkti strateginio valdymo metodikas.
Įvairūs autoriai pabrėžia strateginio valdymo svarbą viešojo sektoriaus institucijoms. Literatūroje nurodomas strateginio valdymo teorijų...
Šį darbą sudaro 4810 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!