Referatai

Žmogaus kariotipo savitumas

9.8   (2 atsiliepimai)
Žmogaus kariotipo savitumas 1 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 2 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 3 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 4 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 5 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 6 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 7 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 8 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 9 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 10 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 11 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 12 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 13 puslapis
Žmogaus kariotipo savitumas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įvadas
Kas yra žmogus? Kas slypi jo viduje? Ir kodėl kai kurie žmonės gimsta jau sergantys viena ar kita paveldima liga? Į šiuos klausimus yra daugybė atsakymų ir kiekvienas genetikos specialistas juos interpretuoja savaip.
Žmogus – tai organizmas. Jis sudarytas iš daugybės organų, o šie – iš ląstelių. Pagrindinis genetikų tyrinėjimo objektas – ląstelėse esantys genai, kurie yra paveldimojoje medžiagoje – mitochondrijose ir branduolyje. Čia dažniausiai ir kyla problemų, susijusių su paveldėjimu ir pakitusiu žmogaus kariotipu.
Kiekvienas iš mūsų esame skirtingi.Tiek fenotipiškai, tiek genotipiškai. Visa tai priklauso nuo žmogaus kariotipo savitumo. Pavyzdžiui: aš tamsiuis plaukus ir žalsvas akis paveldėjau iš mamos, o ūgį – iš tečio. Kitas žmogus savo išoriniais požymiais skiriasi nuo manęs ir taip pat nuo kitų. Žmogaus kariotipas lygiai taip pat yra skirtingas.
Pakitęs žmogaus kariotipas gali sukelti įvarias komplikacijas, paveldimas ligas ir mutacijas bei anomalijas. Kartais šie pakitimai pasireiškia labai ryškiai, pavyzdžiui: Dauno sindromo atveju, o kartais – jie tarsi miega ir gali nepabusti arba pabusti kitoje kartoje.
Kad išvengtume tokių padarinių, būtina sužinoti, ar žmogaus kariotipas yra nepakitęs. Reikia nustatyti, kokia tikimybė, jog kariotipo pakitimas nepakenks organizmui. Ši tema ir toliau bus aptarta šiame referate.
3
Kodėl aš pasirinkau šią temą?
Mano tema – žmogaus kariotipo savitumas. Per genetikos paskaitas aš sužinojau, kad pagrindinė paveldimų ligų priežastis – žmogaus kariotipo pakitimai. Man, kaip būsimai socialinei darbuotojai, ši tema yra labai aktuali. Juk man teks dirbti su žmonėmis, kurie serga paveldimosiomis ligomis, aišku ir ne tik su jais. Tačiau darbas su neįgaliaisiais reikalauja daudybės žinių, kurių ypač trūksta įvairiems specialistams. Jei aš nežinočiau, kodėl žmogus tapo neįgalus ir kodėl jis toks tapo, aš negalėčiau jam padėti. Taip pat negalėčiau padėti jo artimiesiems ir paaiškinti jiems situacijos sudėtingumą. Todėl, manau, mokslas apie žmogaus genetiką praturtins mano žinias, kurias aš galėsiu pritaikyti sprendžiant sudėtingas problemas, o ypač tas, kuriose reikalinga ne vien žmogiškumas, nuoširdumas, pagarba ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1759 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Įvadas3
 • 2. Kodėl aš pasirinkau šią temą?4
 • 3. Žmogaus kariotipas. Idiograma5
 • 4. Žmogaus kariotipo tyrimo metodai..8
 • 5. Ligos, susijusios su žmogaus kariotipo pakitimu10
 • 6. Išvados.12
 • 7. Literatūra..13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (1759 ž.)
Darbo duomenys
 • Genetikos referatas
 • 14 psl., (1759 ž.)
 • Word failas 65 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt