Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduriame su žiniasklaida, kuri mūsų gyvenimuose vaidina išskirtinai svarbų vaidmenį. Informacijos sureikšminimas ir suabsoliutinimas, jos buvimas čia ir dabar bei komunikacijos poreikio patenkinimas padarė mus priklausomais nuo žiniasklaidos. Anot Tilės Vakarės (tikrasis autorės vardas ir pavardė- Liuda Jonušienė), nenuostabu, kad pamažu visi žmonės virsta savanoriais žiniasklaidos įkaitais, o nuolatinis ir nenumalšinamas informacijos alkis tampa gyvenimo norma, vienu iš jo variklių.3 Žiniasklaida gali būti labai įvairi. Visuomenės informavimo įstatymas reglamentuoja tokias jos formas: laikraštis, žurnalas, biuletenis ar kitas leidinys, knyga, televizijos, radijo programa, kino ar kita garso ir vaizdo studijų produkcija, informacinės visuomenės informavimo priemonė ir kita priemonė, kuria viešai skleidžiama informacija.4 Teikiama informacija masiškai ir greitai paskleidžiama. Laikraščius skaito tūkstančiai skaitytojų, radijas ir televizija gali perduoti naujienas apie faktus iškart, kai tik jie nutinka. Ši žiniasklaidos galimybė daryti įtaką visuomenei buvo ir yra aktuali problema visais laikais. Žiniasklaida yra tarpininkas tarp politikos ir piliečių, interpretuoja politines naujienas, taip formuodama visuomenės nuomonę ir tuo pačiu suteikdama politikams galimybę į ją atsižvelgti. Šiame darbe išskyriau dvi pagrindines temas ir jas aprašiau. Pirmoji - tai žiniasklaidos įtaka visuomenės nuomonės formavimui, antroji - žiniasklaidos įtaka politiniams procesams.
Darbo tikslas - išsiaiškinti kokią įtaką žiniasklaida daro visuomenės nuomonės formavimui ir politiniams procesams, ir kaip ji reiškiasi.
Uždaviniai:
1. Pristatyti žiniasklaidos ir visuomenės bei žiniasklaidos ir politikos santykį.
2. Išsiaiškinti, koks yra žiniasklaidos poveikis viešajai nuomonei ir politikos procesams, ir kokiu būdu žiniasklaida daro jiems įtaką.
I. Žiniasklaidos įtaka visuomenės nuomonės formavimui
1 .1. Žiniasklaidos santykis su visuomene
Žmogaus gyvenimas ir veikla neįmanomi be bendravimo. Bendravimas arba komunikacija – tai pasikeitimo informacija procesas, laiduojantis žmonių tarpusavio supratimą. Konstitucijoje reglamentuojama, kad žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, ir jam neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas5. Žiniasklaidos pagalba galima netrukdomai keistis informacija, o tai turi didelę galią paveikti visuomenės gyvenimą.
Stipriausią poveikį žiniasklaida turi...
Šį darbą sudaro 3201 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!