Žemė yra svarbiausias aplinkos elementas, o sykiu ir nacionalinis turtas. Žemė yra glaudžiai susijusi su visa gamtine aplinka, per ją yra palaikomas ryšys tarp gyvosios ir negyvosios gamtos, visos ekologinės sistemos.
Žemė teisine prasme tai yra suverenios valstybės teritorija, taip pat nuosavybės teisės ir naudojimo teisės objektas. Valstybė, teisės normomis tvarkydama žemės santykius, siekia detaliai apibrėžti žemės, kaip pagrindinio nacionalinio turto, teisinį režimą, reguliuoti disponavimo žeme tvarką, garantuoti racionalų žemės naudojimą ir apsaugą.
Žemės nuosavybė - tai žemės savininko teisė valdyti jam priklausančią žemę, ja naudotis ir ja disponuoti. Lietuvos Respublikoje yra trys žemės nuosavybės rūšys - privati, valstybinė ir bendroji. Valstybinės nuosavybės žemę sudaro žemė, kuri Lietuvos Respublikai priklauso išimtine nuosavybės teise, valstybei dovanota ir valstybės paveldėta žemė, įstatymų nustatyta tvarka išpirkta ar kitokiu būdu įgyta valstybės nuosavybėn žemė, o taip pat šio darbo nagrinėjimo objektas - įstatymų nustatyta tvarka visuomenės poreikiams paimta žemė.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams sampratą bei teisini reglamentavimą, sudarantį prielaidas žemės paėmimui visuomenės poreikiams.
Šio darbo uždaviniai yra išanalizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius žemės paėmimą visuomenės poreikiams, Konstitucinio Teismo jurisprudenciją, kurioje analizuojamas žemės paėmimas visuomenės poreikiams bei teisės doktriną, kurioje apibrėžiama žemės paėmimo visuomenės poreikiams samprata.
Žemės paėmimo visuomenės poreikiams samprata
Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja nuosavybės neliečiamybę ir apsaugą. Tačiau šios nuostatos, kaip ir daugelis kitų, nėra absoliučios. LR Konstitucijos 23 straipsnio 3 dalis numato nuosavybės neliečiamybės principo apibojimą: nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama. Paimami gali būti tiek kilnojamieji, tiek nekilnojamieji daiktai, tačiau praktikoje dažniausiai susiduriama su žemės paėmimu visuomenės poreikiams.
Žemės paėmimas visuomenės poreikiams - tai įstatymų nustatyta tvarka žemės išpirkimas iš žemės savininkų arba valstybinės žemės naudojimo teisės bei valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimas, apskrities viršininkui nusprendus, jog ši žemė yra būtina visuomenės poreikiams.
Visuomenės poreikis – tai įstatyme nustatytas išimtinis atvejis, kai privati nuosavybė gali būti...
Šį darbą sudaro 3922 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!