Potemės

Vyraujančios kalbos, pasaulio tautų bendravimo kalbos, civilizacijas ir kultūras atveriančios kalbos – kokias svarbu pažinti, kokias išmokti?

10   (3 atsiliepimai)
Vyraujančios kalbos, pasaulio tautų bendravimo kalbos, civilizacijas ir kultūras atveriančios kalbos – kokias svarbu pažinti, kokias išmokti?  1 puslapis
Vyraujančios kalbos, pasaulio tautų bendravimo kalbos, civilizacijas ir kultūras atveriančios kalbos – kokias svarbu pažinti, kokias išmokti?  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gimtosios kalbos svarba.
Įžanga: Mikalojus Daukša savo “Prakalboje į malonųjį skaitytoją” sako: „Kurgi yra pasaulyje tauta, tokia prasta ir niekinga, kad neturėtų šių trijų savų ir tarsi įgimtų dalykų: tėvų žemės, papročių ir kalbos? Visais amžiais žmonės kalbėjo savo gimtąja kalba ir rūpinosi ją išlaikyti ir turtinti“. Savąja kalba žmogus gali tiksliausiai perteikti mintis, bus geriausiai suprastas ir priimtas. Kalbėjimas gimtąja kalba yra toks pat natūralus kaip kvėpavimas, todėl yra kiekvieno žmogaus nuosavybė. Vis dėlto, šiais laikais atrodo, kad aprėpti ir suvokti pasaulį, kuriame gyvename, nėra pakankama apsiriboti tik gimtosios kalbos mokėjimu.
Būtinybė turėti visiems suprantamą kalbą .
Dabartinis pasaulis yra labai įvairus ir sudėtingas. Sugriuvo sienos tarp valstybių, tapo nebe tokios reikšmingos. Vyksta intensyvus tarptautinis bendradarbiavimas ekonomikoje, kultūroje, moksle. Nė viena tauta nebegali gyventi užsidariusi, dėl visuotinio progreso atsiranda poreikis keistis informacija ir ištekliais. Nors kiekviena valstybė yra savita ir svarbi, jos gyventojai šiais laikais priversti būti ir pasaulio piliečiais su savo teisėmis ir atsakomybėmis. Neišvengiamai vyksta globalizacijos procesas. Atsiranda būtinybė kad egzistuotų keletas kalbų, kurias visi suprastų. Dabar pasaulyje dažniausiai naudojamos šios kalbos, anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių kalbos. Šiomis kalbomis rašomi moksliniai straipsniai, kuriami tarptautiniai įstatymai, ir taip pat populiarios dainos. Į šias kalbas verčiami grožinės literatūros kūriniai, įgarsinami filmai. Tokiu būdu jie tampa labiau prieinami platesniam žmonių ratui, vyksta įvairiapusiai kultūriniai mainai.
Kalbų pasiskirstymas pagal teritoriją ir kalbančiųjų skaičių.
Mano paminėtos tarptautinės kalbos yra naudojamos skirtinguose pasaulio regionuose. Pavyzdžiui, prancūzų yra plačiai naudojama kaip valstybinė kalba daugelyje Afrikos šalių, Kanadoje, Karibuose. Ispanų kalba vartojama Pietų ir Šiaurės Amerikos žemynų valstybėse. Vokiečių kalba yra svarbi vidurio ir rytų Europoje. Anglų kalba, kaip pagrindinė, naudojama JAV, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje ir kitose šalyse. Nemažai valstybių anglų kalbą naudoja kaip savo antrąją oficialią kalbą.
Būtų neteisinga nepaminėti Azijos didžiųjų valstybių, kuriose gyvena beveik pusė pasaulio gyventojų, pavyzdžiui tokių kaip Kinija, Indija, Indonezija, Pakistanas, Bangladešas, Rusija ir kitos....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 647 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (647 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (647 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt