Vitamino D įtaka organizmo apsaugai nuo Covid-19
Vitaminas D yra vienas svarbiausių elementų, reikalingų žmogaus organizmui, norint palaikyti gerą sveikatos būklę, jo gaunant iš saulės spinduliuotės ar vartojant reikalingus preparatus. Šis elementas skatina kaulų mineralizaciją, mažina riziką sirgti įvairių rūšių vėžiu, širdies ir kraujagyslių ligomis, padeda sutvirtinti kaulus (Mažuolytė, 2020), svarbus imuninės sistemos aktyvumui ir kovai su virusinėmis ar kitomis respiracinėmis infekcijomis (Žiogaitė ir kt., 2021).
2020 m. sausio mėn. Kinija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pranešus apie „nežinomos virusinės pneumonijos“ protrūkį Uhane, PSO 2020 m. kovo 11 d. COVID-19 paskelbė pandemija (Audito rūmų apžvalga, 2021). Dėl didžiulio COVID-19 poveikio imuninei sistemai buvo labai domimasi vitamino D galimybe pagerinti arba užkirsti kelią žalingam imuniniam atsakui. Atsirandantys tyrimai parodė, kad vitaminas D dalyvauja imuninės sistemos reguliavime, yra nukreiptas į daugybę imuninių ląstelių, tokių kaip monocitai, makrofagai, dendritinės ląstelės, T-limfocitai ir B-limfocitai, todėl pabrėžia jo vaidmenį tiek įgimtame, tiek adaptaciniame imunitete (Baeke ir kt., 2010). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad naujausios publikacijos rodo, jog vitamino D trūkumas gali pakenkti kvėpavimo takų imuninėms funkcijoms, taip padidindamas COVID-19 infekcijos riziką, taip pat sunkių formų ir mirties riziką (Boularouk ir kt., 2020).
Paskelbta nemažai naujų tyrimų, siekiant konsoliduoti vitamino D įtaką organizmo apsaugai nuo COVID-19 (Ghelani ir kt., 2021). Kaip žinoma, COVID-19 sukelia SARS-CoV-2, kuris pažeidžia apatinius kvėpavimo takus ir pasireiškia sunkia pneumonija. O daugybė atliktų įrodymų bei tyrimų sieja vitamino D trūkumą su didesne infekcijų rizika, ypač dėl kvėpavimo takų ligų, tokių kaip COVID-19 (Farid ir kt., 2021). Nors mokslo bendruomenėje nėra vieningos nuomonės dėl vitamino D papildų veiksmingumo užkertant kelią COVID-19 infekcijai ir sumažinant jos sunkumą, tačiau pastebėta, kad COVID-19 atvejai yra daug mažesni ir ne tokie sunkūs šalyse, esančiose arčiau pusiaujo, nei tose, kurios yra toliau nuo pusiaujo dėl padidėjusio saulės poveikio, kuris yra natūralus vitamino D šaltinis (Abdrabbo ir kt., 2021). Be to, Meltzer ir kt. (2020) atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad santykinė COVID-19 infekcijos rizika beveik padvigubėja pacientams, kuriems trūksta vitamino D.
Šį darbą sudaro 1229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!