Įtvarai gaminami ir naudojami jau labai seniai.
Pirmas primityvus įtvaras buvo padarytas senovės egiptiečių. Šie įtvarai buvo gaminami iš bambuko, medžio, nendrių, medžių žievės ir iškloti drobėm. Įtvarai buvo naudojami senovės Romoje, Graikijoje, Arabijoje.
Įtvaras – įtaisas įtverti ir suteikti ramybę sužalotai arba nesveikai kūno daliai. Įtvarai vartojami, kai lūžta kaulas, pažeidžiamas sąnarys, būna plati arba gili galūnės minkštųjų audinių žaizda. Jie neleidžia lūžgaliams nutolti vienas nuo kito ir žaloti apie lūžį esančius minkštuosius audinius, mažina kraujavimo pavojų ir skausmą.
Visi įtvarai turi stabilizuoti sąnarį, gerai sukibti su odos paviršiumi, turi būti kaip kūno dalis: patogūs ir patrauklūs nešioti, taip pat lengvai plaunami ir prižiūrimi.
Įtvarai gali padėti judėti dinamiškai: guminiai raiščiai ar spyruoklės padeda atlikti judesį nusilpusiam raumeniui.
Kai kurie įtvarai turi ,,atsarginės energijos šaltinį“, kurie gali būti aktyvuota paciento raumenų pagalba arba išorinės jėgos.
Įtvarai gali būti padaryti įvairiems sąnariams: peties, alkūnės, riešui, atskiriems galūnių dalims. Kartais įtvarai gaminami iš specialaus plastiko, kuris minkštėja kai įkaista, metalo ar metalo dalių. Įtvarai gali būti surenkami pagal šablonus, bet geresnis įtvarų atitikimas ir patogumas pasiekiamas tada, kai jie formuojami ant kūno.
Kai kada įtvarai niešiojami nuolat, kai gyja sausgyslės ar lūžta kaulai. Dinaminiai įtvarai duoda įlgalaikį švelnų tempimą, nešiojami tik ribotą laiką, pvz.: 4 kartus per dieną po 0,5 val.
RANKŲ ĮTVARAI SUTEIKIANT PMP
(Pirmoji medicinos pagalba)
Lūžus žastikauliui, ranka imobilizuojama paruoštu vieliniu Kramerio įtvaru.
Jis dedamas nuo sveikos pusės mentės iki pirštų pagrindo sulenkus ranką 90º kampu, fiksuojant dilbį pusiau pronacijos ir supinacijos padėtyje. Žastą patartina apie 30º atitraukti į priekį ir truputį nuo liemens, įdedant į pažastį vatos – marlės volelį. Proksimalinį įtvaro galą su distaliniu patartina surišti bintu. Įtvaras pribintuojamas prie rankos, kuri dar papildomai pakabinama ant skarelės.
Neturint įtvaro, galima panaudoti įvairias parankines priemones. Geriausiai tinka medinės lentelės, kurias, padėjus vatos pamušalą, galima pribintuoti prie rankos.
Lūžus dilbio kaulams, kramerio įtvaras dedamas nuo viršutinio žasto trečdalio iki delnakaulių sulenkus...
Šį darbą sudaro 1014 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!