Sveikata – tautos turtas, kurį tinkamai prižiūrėdamas ir naudodamas, žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria grožį, jaukią, malonią aplinką veikiančią palankiai visus. Tačiau daugelis iš mūsų susiduriame su kūno masės padidėjimu. Tai dažniausiai atsitinka tiems asmenims, kurie yra sulaukę vidutinio amžiaus. Tačiau esti žmonių ir jaunimo tarpe, kurie turi problemų su svoriu. Todėl viršsvorio problema aktuali daugeliui gyventojų.
Įvairiose šalyse viršsvorį turinčių žmonių yra nuo 10 iki 30 %. Ši problema vis didėja. Žmonės, kurie turi viršsvorį gyvena keliais metais trumpiau. Šios problemos paplitimas įvairiose šalyse skiriasi ir priklauso nuo geografinės padėties, žmogaus socialinių bei ekonominių sąlygų, lyties (daugiau moterų), rasės, amžiaus, gyvenimo būdo.
Ištyrus 25-64 metų Lietuvos gyventojus, viršsvorį turėjo 46 % vyrų ir 36 % moterų (KMI 25–29,9 kg/m2), nutukę 19 % vyrų ir 35 % moterų (KMI 30 kg/m2). Su amžiumi, žmonių turinčių antsvorį (ypač moterų) daugėja. Daugiau nei pusė 50 metų ir vyresnių moterų turi viršsvorį.
Darbo tema: sveikata ir mityba. Ši tema aktuali tiek patiems gyventojams, tiek ir medikams. Analizuojant šią temą, didelį dėmesį skirsime veiksniams, lemiantiems viršsvorio didėjimą.
1. Nustatyti, kokie veiksniai lemia viršsvorio didėjimą.
2. Išsiaiškinti gyventojų užimtumą, fizinę veiklą bei mitybą.
Darbo atlikimui pasirinkta anketinių duomenų analizė bei surinktos informacijos analizė.
2. Informacijos rinkimas ir kaupimas
Nutukimas – lėtinė, kompleksinė liga, atsirandanti sąveikaujant genotipui ir aplinkos faktoriams. Todėl kūno svoris turi didelę įtaką sveikatai ir fiziniam aktyvumui. Per didelis kūno svoris (viršsvoris) nuvargina raumenis ir pažeidžia sąnarius, padidina kraujospūdį ir sunkina širdies darbą. Kūno svoris priklauso nuo gyventojų (įgimtų) veiksnių ir energijos balanso. Maisto kalorijų perteklius kaupiasi riebalais, o persivalgymas ir fizinio aktyvumo stoka skatina viršsvorį. Viršsvoris diagnozuojamas nustačius kūno masės indeksą (KMI, kg/m2). Jis apskaičiuojamas pagal formulę:
Svoris (kg)
KMI .
Ūgis (m) 2
Tačiau paprastesnis būdas kūno masės indeksui nustatyti yra naudojama lentelė, kurioje nustatytas normalus kūno svoris pagal ūgį. Todėl nereikia gaišti laiko skaičiuojant kūno masės indekso...
Šį darbą sudaro 3433 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!