Analizės

Vincas Mykolaitis-Putinas. Kūrybos kontekstai

9.6   (3 atsiliepimai)
Vincas Mykolaitis-Putinas. Kūrybos kontekstai 1 puslapis
Vincas Mykolaitis-Putinas. Kūrybos kontekstai 2 puslapis
Vincas Mykolaitis-Putinas. Kūrybos kontekstai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vincas Mykolaitis-Putinas. Kūrybos kontekstai

Vincas Mykolaitis-Putinas (1893-1967) - vienas žy­miausių XX a. lietuvių rašytojų: poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros kritikas, istorikas.

BIOGRAFINIS

Gimė šalia Prienų esančiame Pilotiškių kaime, kur tarp lygumų išsiskiria Krušakalniu vadinamas kalnelis. Augo daugiavaikėje, tvarkingoje pasiturin­čių, darbščių ūkininkų šeimoje. Santūrumas, drausmė, tvarkingumas ir reli­gingumas buvo pagrindinės šeimos vertybės. Vis dėlto namuose stigo jauku­mo, nuoširdumo, emocingumo.

  1. Kokias būsimojo poeto asmenybės savybes suformavo šeima?

Tėvai vertino mokslą: dukteris mokė namie, o sūnus leido į pradžios mokyklą. Būsimasis poetas lankė Gudelių, vėliau - Marijampolės pradžios mokyklą. Mokslus tęsė lietuvybės tradicijas puoselėjančioje Marijampolės gimnazijoje. Dvasinių vertybių ištroškusiam jaunuoliui didelę įtaką darė mokytojų pasa­kojimai apie šalies istoriją, tautos atgimimą. Į gimnaziją buvo atvažiavęs ir žymiausias to meto poetas Maironis, kurio kūryba būsimasis poetas netrukus susižavėjo, jo įkvėptas pabandė eiliuoti.

  1. Kokią įtaką jo pasaulėžiūrai padarė Marijampolės gimnazija?

Baigęs keturias gimnazijos klases įstojo į Seinų kunigų seminariją. Be teolo­ginių disciplinų, čia buvo dėstomos lenkų, rusų kalbos ir istorija, šiek tiek supažindinama su lietuvių ir pasauline literatūra. Antrame kurse poetas buvo priimtas į slaptą seminaristų lavinimosi būrelį, susidomėjo Lietuvos istorija, lietuvių kalba ir literatūra. Bičiulių paskatintas publikavo savo pirmuosius ei­lėraščius, vieno jų pavadinimas tapo poeto literatūriniu pseudonimu. Šio lai­kotarpio kūriniuose dar jaučiama Maironio įtaka, vėliau jo eilėraščiuose ima ryškėti meniškos, jautrios prigimties ir seminarijos rutinos prieštaravimų sukelti sielos disonansai.

  1. Kas nulėmė Putino kūrybos kelio pradžią, individualumo paieškas?

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui poetas siunčiamas studijuoti į Sankt Peterburgo dvasinę akademiją. Susipažįsta su turtingu kultūriniu šio miesto gyvenimu. Ypač jį traukia simbolistų Fiodoro Tiutčevo, Vladimiro Solovjo­vo, Jurgio Baltrušaičio kūryba. Išleidžia pirmąją eilėraščių knygą „Raudoni žiedai".

  1. Kaip poeto kūrybą paveikė Peterburgo laikotarpis?

Nuo 1918 m. studijuoja filosofiją, meno istoriją Fribūro universitete Šveicari­joje. Studijuodamas nenutraukia tautinės visuomeninės veiklos, rašo eilėraš­čius, dramas, kritikos straipsnius, susipažįsta su Vakarų Europos menu, lanko­si Paryžiuje. 1922 m. gauna filosofijos daktaro laipsnį ir išvyksta gilinti žinių į Miuncheno universitetą, susitelkia į literatūros studijas. Džiugina pasaulietinė pasirinktų studijų programa, kūrybinga atmosfera, turtingas kultūrinis gyve­nimas, užsimezgusi pažintis su bendraamžiu simbolistu Baliu Sruoga.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1331 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (1331 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 5 psl., (1331 ž.)
  • Word failas 22 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt