Referatai

Vincas Kudirka

10   (1 atsiliepimai)
Vincas Kudirka 1 puslapis
Vincas Kudirka 2 puslapis
Vincas Kudirka 3 puslapis
Vincas Kudirka 4 puslapis
Vincas Kudirka 5 puslapis
Vincas Kudirka 6 puslapis
Vincas Kudirka 7 puslapis
Vincas Kudirka 8 puslapis
Vincas Kudirka 9 puslapis
Vincas Kudirka 10 puslapis
Vincas Kudirka 11 puslapis
Vincas Kudirka 12 puslapis
Vincas Kudirka 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Vincas Kudirka - vienas žymiausių nacionalinio išsivadavimo judėjimo dalyvių, jo ideologas ir vadovas, talentingas XIX a. antrosios pusės rašytojas ir kultūros veikėjas, gydytojas, publicistas, „Varpo” kūrėjas ir leidėjas, kritikas, vertėjas.

Ištrauka

Vincas Kudirka - vienas žymiausių nacionalinio išsivadavimo judėjimo dalyvių, jo ideologas ir vadovas, talentingas XIX a. antrosios pusės rašytojas ir kultūros veikėjas, gydytojas, publicistas, „Varpo” kūrėjas ir leidėjas, kritikas, vertėjas.
Gimė 1858 m. gruodžio 31 d. Vilkaviškio rajone, Paežeriuose. Mokėsi Paežerių mokykloje, Marijampolės gimnazijoje. Įgimti jo meniniai ir intelektualiniai gabumai atsiskleidė mokykloje, gimnazijoje jam taip pat labai lengvai sekėsi mokytis. Buvo meno mėgėjas ir salonų šokėjas, linkęs į lenkišką kultūrą. Tuo metu V.Kudirkai lenkiška kultūra atrodė vienintelė mokslus einančio žmogaus verta. 1877-1879m. studijavo Seinų kunigų seminarijoje, iš kurios buvo pašalintas ir kurioje dar ryškiau jautėsi lietuvybės nuvertinimo nuotaikos.
1881 m. baigė Marijampolės gimnaziją, tačiau atsisakė vykti į Maskvos universitetą, kur galėjo gauti lietuviams skiriamą stipendiją. Pasirinko Varšuvą, kur patyrė daug vargo.
Pirmasis lietuviškas V.Kudirkos kūrinys buvo 1885m. „Aušroje” išspausdintas nereikšmingas satyrinis eilėraštis „Dėl ko žydai nevalgo kiaulienos”. Už perrašytą socialistų literatūrą buvo įkalintas ir pašalintas iš Varšuvos universiteto. V.Kavolio nuomone, kalėjimas tapo savotiška provokacija, pažadinusia V.Kudirkos kovos dvasią. Po kalėjimo jis pradėjo kovoti su caro priespauda.
1887 m. V.Kudirkai pavyko grįžti į universitetą. 1888 m. su kitais draugais įkūrė Varšuvos lietuvių studentų patriotinę draugiją „Lietuva”. 1889 m. su draugais išleido „Varpo” žurnalo pirmąjį numerį. Jį redagavo laikydamas medicinos gydytojo baigiamuosius egzaminus: buvo redaktorius, korektorius, bendradarbis, administratorius. Tai buvo literatūros, politikos ir mokslo žurnalas, spausdinamas Tilžėje ir Ragainėje. Nuo 1890 m. greta „Varpo” V.Kudirkos iniciatyva ėjo ir valstiečiams skirtas laikraštis „Ūkininkas”. Gyvenimo pabaigoje „Varpo” redagavimas visiškai perėjo į jo rankas, nors tuo metu jo sveikatos būklė buvo sunkiausia.
1890-1894 m. dirbo gydytoju Šakiuose. Tuo metu V.Kudirka jau sirgo tada dar nepagydoma liga – džiova. Nuo 1887 m. gyveno Naumiestyje (Vilkaviškio raj.), kuriame 1899 m. lapkričio 16 d. mirė.
,,Varpo” iniciatorių grupė Varšuvoje. Sėdi: V. Kudirka (pažymėtas kryžiuku), J. Adomaitis, J. Gaidamavičius, J. Kaukas; stovi: J. Kasakaitis, B. Vabalas, J. Seniūnas, J. Staugaitis, J. Gediminas - Klausutis -...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 830 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (830 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 12 psl., (830 ž.)
  • Word failas 1 MB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Vincas Kudirka ir jo darbai

Vincas Kudirka ir jo darbai Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Vincas Kudirka. Gyvenimas ir veikla

Vincas Kudirka. Gyvenimas ir veikla Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Vincas Kudirka, apibendrinimas

Vincas Kudirka, apibendrinimas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Vincas Kudirka biografija

Vincas Kudirka biografija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt