V. Krėvė. Skirgaila. Kūrinio apibendrinimas. Pabaikite pradėtus teiginius, juos išplėtokite (argumentuokite, pateikite pavyzdžių). Parašykite ne mažiau 500 žodžių.
Krėvė vaizduoja išskirtinius žmones, garsius Lietuvos istorijos dalyvius (Skirgaila), visi žmonės yra su stipriu charakteriu, išsakantys savo nuomonę, ginantys savo interesus, kaip tai daro Stardas gindamas savo tikėjimą (pagonybę) arba Skirgaila neatiduodamas lenkams Polocko ir Voluinės žemių.
Didžiausiomis vertybėmis Skirgaila laiko savo valdomos šalies laisvę, garbę, nenori atiduoti Lenkijai valdyti Lietuvos žemes, taip pat nenori, kad Ona Duonutė tekėtų už Mazūrijos kunigaikščio, nes taip Lietuva prarastų Voluinės ir Polocko žemes. Gindamas savo šalies garbę, Skirgaila nesibičiuliauja su lenkų ir vokiečių pasiuntiniais, juos ignoruoja.
Skirgailos dramatizmą lemia kovos dėl tikėjimo su lenkais, vokiečiais, taip pat ir Stardu, kuris priešinasi visiems tikėjimams (išskyrus pagonybę). Taip pat negalėjimas, dėl valstybės valdovo pareigų, susikurti savo asmeninės laimės, nes reikia vesti tik iš išskaičiavimo, kad žmona atsineštų tinkamą kraitį, galima būtų palikti palikuonį, o kai ši galimybė atsiranda kartu su Ona Duonute, ji atstumia Skirgaila, nors ir per prievartą susituokia, tačiau elgiasi su juo šaltai, nepasitiki juo.
Skirgaila panašus į Šekspyro Hamletą. Šie abu personažai yra tragiški, abu nuskriausti liko, nes negali sukurti savo asmeninės laimės su mylimu žmogumi, Hamleto mylimoji yra priverčiama atsižadėti jo, o Skirgailos mylimoji į jį nekreipia dėmesio, nors yra susituokę. Ona Duonutė nekenčia, nepasitiki Skirgaila. Taip pat tiek Hamletas tiek Skirgaila praranda pasitikėjimą savo artimais draugais, bajorais. Negali atrasti sielos ramybės. Galime teigti, kad abu herojai pralaimi vidines ir išorines kovas: Hamletas kūrinio pabaigoje miršta, o Skirgaila praranda visą pasitikėjimą iš Onos Duonutės.
Krėvės dramoje „Skirgaila“ atsispindi šios Renesanso epochos idėjos: dramoje rodoma viską kas yra žemėje, be pagražinimų, kovos, konfliktai, pyktis, neapykanta, rodomi jausmai yra tikri ir be pagražinimų. Atsispindi tragizmas, kuris buvo populiarus renesanso laikais. Dėmesį koncentruoja į tėvynę.
Vidiniai prieštaravimai yra neišvengiami ir kartu dramatiška veikėjų būsena, kadangi kūrinyje yra situacijų, kurios reikalauja paaukoti arba...
Šį darbą sudaro 616 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!