Referatai

Vilniaus miesto Dūma ir valdyba

9.4   (3 atsiliepimai)
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 1 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 2 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 3 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 4 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 5 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 6 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 7 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 8 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 9 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 10 puslapis
Vilniaus miesto Dūma ir valdyba 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Prijungus Lietuvą prie Rusijos Imperijos 1795m., įvyko nemažai pokyčių tiek socialinėje, tiek ekonominėje bei įstatyminėje srityse. Lietuvos miestams teko prisitaikyti prie Rusijoje galiojusių įstatymų ir nuostatų. Savivaldybių veiklą ėmė įtakoti centro valdžia. Atsirado naujų demografinių pokyčių.
Gana daug autorių savo darbuose nagrinėjo miestų privilegijas iki Liublino unijos ar trečiojo Lietuvos- Lenkijos valstybės padalinimo, tame tarpe ir miestų savivaldą, miestų Magdeburgo teisės. Savivaldybių veikla ypač gausiai aprašyta nuo Nepriklausomybės atgavimo, kai po pirmojo Pasaulinio karo susiformavo tautinė savivalda. Tačiau labai nedaug darbų, skirtų savivaldos problematikai tirti periodui, kai Lietuvos teritorija priklausė carinei Rusijai.
Pirmieji XIXa.- XXa. pr. darbai šia tema buvo istorinio- statistinio pobūdžio- tai įvairios ataskaitos, skirtos centrinei valdžiai; statistiniai duomenys apie gyventojų sudėtį, pakitimus; apie įstatyminių normų vykdymą. Labai populiarios publikacijos apie įvairių miestų ir miestelių istorinius paminklus, geografinius ir sociologinius ypatumus. Paminėtina F. Dobrianskio Vilniaus ir jo aplinkų istorinė geografinė apybraiža1, kur trumpai apžvelgta Vilniaus miesto istorija, visos buvusios tuo metu bažnyčios, cerkvės, varpinės, kitų religijų maldos namai, kapinės, istoriniai paminklai, sodai ir skverai, mokslo įstaigos ir bendrijos, labdaros įstaigos ir ligoninės, aprašytos Vilniaus miesto apylinkės. Šiame darbe buvo įvertinta Vilniaus ekonominė padėtis, ištekliai, socialinė ir etnografinė gyventojų sudėtis. Išvardintos visos mieste veikusios organizacijos ir draugijos, teatrai, koncertų salės ir panašiai. Tai tarsi valdininko ataskaita apie krašto pobūdį ir galimybes. Panašaus pobūdžio ir kitos šio laikotarpio statistinės ataskaitos2. Carinio laikotarpio istorikai kūrė valstybinę teisinę mokyklą, kuri ėmė vyrauti po baudžiavos panaikinimo. Visos Rusijos imperijos savivaldybių veiklą, įvykdytas reformas, savo darbuose tyrinėjo dauguma to meto istorikų. Paminėsime tik keletą jų. Tai D. Semenov3 darbas -1870 ir 1892 metų nuostatų teisinis įvertinimas ir kritika. Taip pat I.Mullov4 redaguotas leidinys- tai gana rimta studija: remiantis Maskvos ir Sankt- Peterburgo pavyzdžiu, kur žymiai anksčiau buvo įgyvendintos tam tikros savivaldos reformos, bandyta įrodyti naujų miestų nuostatų įvedimo būtinybę ir kituose imperijos miestuose. S. Ščeglovitov5 redaguotas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3472 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3472 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 11 psl., (3472 ž.)
  • Word failas 92 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt