Referatai

Vilniaus įkūrimas

9.0   (2 atsiliepimai)
Vilniaus įkūrimas 1 puslapis
Vilniaus įkūrimas 2 puslapis
Vilniaus įkūrimas 3 puslapis
Vilniaus įkūrimas 4 puslapis
Vilniaus įkūrimas 5 puslapis
Vilniaus įkūrimas 6 puslapis
Vilniaus įkūrimas 7 puslapis
Vilniaus įkūrimas 8 puslapis
Vilniaus įkūrimas 9 puslapis
Vilniaus įkūrimas 10 puslapis
Vilniaus įkūrimas 11 puslapis
Vilniaus įkūrimas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilnius – miestas, giliai įsirėžiantis į atmintį su visais savo skersgatviais, namais nameliais, bažnyčių fasadais, aptrupėjusiomis freskomis. Ne tik traukianti, bet ir įtraukianti erdvė, kurios kiekvienas kampelis turi savo atsiradimo istoriją, yra apipintas įvairiausiomis legendomis. Vilniuje mes galime džiaugtis daugybe nuostabių istorinių vietų, pavyzdžiui, tokiu kaip Gedimino ar trijų kryžių kalnai. Ir žmonės net nenutuokia ką mūsų protėviams teko iškentėt , kad viskuo kuo mes dabar didžiuojamės būtų pastatyta ir būtų apginta nuo priešų, kurie norėjo visa tai sugriauti. Dauguma Vilniaus gyventojų vaikščiodami šio miesto gatvėmis nė nežino šio dydžio miesto istorijos. Gal čia, kur dabar stovi namai, ir yra nutiestos mūsų sostinės gatvės, anksčiau buvo platūs miškai? Tai žino tik tie, kurie yra domėjasi mūsų miesto istorija, o tiems, kurie nelabai žino, iš kur atsirado Vilniaus miestas, aš norėčiau papasakot apie jį.
Vilniaus vardo kilmė neatskiriama nuo per jį tekančios upės, Neries intako, pavadinimo. Lietuvos Metrikoje bei metraščiuose ši upė paprastai vadinama Vilnia, kartais Vilna. Daug kas patvirtina, kad mūsų sostinei vardas tikrai pramintas pagal upę. Nėra tiksliai nustatyta, kada įsikūrė Vilniaus gyvenvietė – apie miesto įkūrimą byloja legendos. Vilnius pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1323m. rašytame laiške Vokietijos miestams, kuriame jis kvietė vokiečius ir žydus keltis į Vilnių. Įdomu, ar Gediminas pats įkūrė Vilnių, ar jį kažkas paskatino tai padaryt? Tai sužinot mums padės legendos. Geriausiai Vilniaus įkūrimą atspindi keturios legendos: „Lizdeika“, „Geležinis vilkas“, „Vilniaus įkūrimas“ ir „Perkūno žinyčia“.
Pradėsime nuo legendos apie Lizdeiką. „Pasak padavimų, Lizdeika buvęs rastas aro lizde. Iš tikrųjų jis buvo kunigaikščio Narimanto sūnus, kuriam mirus jo brolis Daumantas norėjęs nužudyti jo vaikus, bet vyresnysis sūnus pabėgo pas kryžiuočius, o jaunesnįjį išgelbėjo nešiotė, pasislėpdama šventam ąžuolyne, kur paėmęs vyriausias kunigas ir paskelbęs rastą aro lizde. Daug vėliau tas pats Krivė Krivaitis atskleidė kunigaikščiui Vyteniui paslaptį, pasakė tikrą jo kilmę, ir Lizdeika, tapęs...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2450 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas.2
  • Vilniaus įkūrimas.3
  • Išvada.8
  • Naudojamos literatūros sąrašas9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (2450 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 12 psl., (2450 ž.)
  • Word failas 387 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt