Viljamo Šekspyro “Hamletas” ištraukos interpretacija
Viljamas Šekspyras, gimęs 1564 metais, o miręs 1616 metais, buvo naujųjų laikų dramaturgijos pradininkas, anglų rašytojas ir poetas. Jo kūryba įvairių žanrų, apima ilgą laikotarpį. Ją būtų galima analizuoti pagal suskirstytus V. Šekspyro kūrybos laikotarpius : ankstyvąjį, brandųjį ir vėlyvąjį.. Ankstyvuoju kūrybos laikotarpiu V.Šekspyras rašo ir dramines kronikas ir komedijas. Brandžiuoju parašo savo žymiąsias tragedijas. O vėlyvojo laikotarpio kūriniai – poetinės alegorijos. Būtent brandžiuoju laikotarpiu Šekspyras ir sukūrė tragediją „Hamletas“.
Ši ištrauka paimta iš Viljamo Šekspyro tragedijos „ Hamletas“. Kūrinyje pastebime nemalonią išorinę situaciją, nes Hamletas pradeda justi nerimą, pyktį, svarsto apie mirtį. Vidinė scenos situacija kūrinyje atrodo bloga ir slegianti, nes Hamletas perpranta dalykų esmę, bando rasti sau vietą rūmuose, bet pasimeta ir visais nusivilia. Perskaičius visą tragediją suprantama, kad jame aprašomas Hamleto gyvenimas. Bet gilinamasi ne į aprašomą išorinį gyvenimą, kurį mato aplinkiniai, o vidinį, kurį mato ir išgyvena tik pagrindinis tragedijos herojus.
Nagrinėjama ištrauka yra paimta iš tragedijos, kurioje nuosekliai skverbiamasi į pagrindinio veikėjo mintis, išgyvenamus jausmus, savijautą. Ištraukoje aprašomas Hamleto pasipiktinimas ir pasišlykštėjimas gyvenimu, pasauliu,, <> Koksai beprasmis, tusčias ir šleikštus/ Atrodo šis pasaulis“, motinos silpnumu ir gėdingu elgesiu ,, <> Silpnybe, tavo vardas – moteris!/O skuba gėdinga“.
Apie erdvę šioje ištraukoje nieko neužsimenama. Laikas šioje ištraukoje tiksliai nenustatytas. Bendra scenos charakteristika liūdna ir šiek tiek tragiška, nes Hamletas supranta tikrąją dalykų esmę, nusivilia motina ,, <> Tarsi Niobė vekdama“, jos elgesiu, ją pasmerkia ir supranta, kad nieko garsiai prabildamas nepakeis ,, <> Ne, nieko gero juk iš to nebus“ ir nusprendžia kęsti visa tai savyje tylėdamas.
Šios ištraukos, kaip ir visos tragedijos, pagrindinis veikėjas yra Hamletas. Hamletą charakterizuoja jo elgesys, mintys, monologai. Veikėjas šioje ištraukoje nekinta. Pagrindinio veikėjo išvaizda neaprašyta, tačiau visa ištrauka skirta jo sielos dvejonių, minčių, nuomonės ir šiek tiek charakterio savybių aprašymui. Itin atskleidžiamas Hamleto maištingumas, uždarumas. Tačiau...
Šį darbą sudaro 598 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!