Viktoras Emilis Franklis – psichoterapijos mokyklos kūrėjas, austrų neurologas ir psichiatras, sukūręs logoterapijos sistemą, padedančią žmogui rasti gyvenimo prasmę.
Gimė 1905m. kovo 26d. Nuo paauglystės domėjosi filosofija, skaitė paskaitas apie laisvės ir atsakomybės filosofiją, studijuodamas mediciną pradėjo kurti logoterapijos sistemą.
Vokietijai okupavus Austriją, jis kaip ir kiti žydai siekė emigruoti ir pateikė prašymą JAV vizai gauti, tačiau vėliau pasirinko likti Austrijoje. 1941m. jis buvo išvežtas į koncentracijos stovyklą. Koncentracijos stovyklose jis išbuvo iki 1945m. ir grįžęs savo išgyvenimus aprašė knygoje „Žmogus ieško prasmės“.
Knygą sudaro dvi dalys: ,,... VIS VIEN SAKYTI GYVENIMUI TAIP“ ir LOGOTERAPIJOS SANTRAUKA.
Pirmojoje dalyje aprašyti koncentracijos stovykloje patirti išgyvenimai. Ši dalis taip pat suskirstyta į tris fazes: atvykimą į stovyklą, gyvenimą joje ir paleidimą arba išlaisvinimą iš stovyklos.
Šiai fazei būdingas atvykimo šokas, kuris gali apimti dar nepasiekus stovyklos. Pavyzdžiui, bevažiuodami į Aušvicą būsimieji kaliniai, kurie manė vykstantys priverstinių darbų karinėje gamykloje, pastebėjo lentelę Aušvicas ir juos apėmė baimė, nes Aušvicas buvo siejamas su žudymo vaizdais ir kankinimais. Atvykus į galutinę stotelę į vagoną ėmė veržtis kaliniai dryžuotais rūbais kurie suteikė paskutinę optimistišką viltį, nes buvo džiaugsmingi, atrodė nepavargę, gerai pavalgę ir tai suteikė vilties, kad galbūt viskas nebus taip blogai. Šią reakciją autorius palygino su amnestinio kliedesio simptomais, kai kalinys, kuriam paskirta mirties bausmė įsivaizduoja, kad paskutinę sekundę jo bus pasigailėta.
Tačiau visos viltys, kad likimas nusišypsos greitai baigiasi: pačioje pradžioje prasideda selekcija, kurios rezultatas: mirtis arba galimybė kovoti už gyvybę. Iš kalinių atrinktų po pirmosios selekcijos atimami visi daiktai, jie pažymimi numeriais, perrengiami į skurdžius rūbus ir viskas, kas jiems lieka yra iki paskutinės minutės kovoti už savo gyvybę, o tam gali padėti tik atrodymas sveikai ir gebėjimas pasinaudoti visomis pasitaikiusiomis galimybėmis.
Pirmosios reakcijos: po supažindinimo su nauju gyvenimu, kaliniai nebeturėdami ką prarasti ima juoktis iš savęs ir iš kitų, bandydami palaikyti gyvastį, vėliau juos apima smalsumas: kas bus toliau? kokios...
Šį darbą sudaro 1335 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!