Rašiniai

Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Vaižgantas)

10   (1 atsiliepimai)
Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Vaižgantas) 1 puslapis
Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (K. Donelaitis, A. Baranauskas, Vaižgantas) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Gamta yra žmogaus namai.Be jos individas neturėtų nei kur gyventi, nei ką valgyti ar apsirengti. Tačiau gamtos žmogui reikia ne vien dėl materialinių gėrybių –ji žmonijąpraturtina ir dvasiškai. Taigi, individas gamtoje ieško paguodos, praeities pėdsakų bei gyvenimo išminties. Visų pirma, žmogaus dvasia gamtoje ieško paguodos. Juk dažnai žmogus, norėdamas pabūti vienas, skuba į mišką, prie upelio ar kitos mėgiamos vietos, kur galėtų apmąstyti savo gyvenimą ir pamiršti nuoskaudas bei sunkumus. Tai matyti ir vieno žymiausių 20 amžiaus pradžios modernisto VincoMykolaičio–Putinopsichologiniameromane„Altoriųšešėly.“

Ištrauka

Gamtayražmogausnamai.Bejosindividasneturėtųneikurgyventi,neikąvalgytiar apsirengti. Tačiau gamtos žmogui reikia ne vien dėl materialinių gėrybių –ji žmonijąpraturtina ir dvasiškai. Taigi, individas gamtoje ieško paguodos, praeities pėdsakų bei gyvenimo išminties. Visų pirma, žmogaus dvasia gamtoje ieško paguodos. Juk dažnai žmogus, norėdamas pabūti vienas, skuba į mišką, prie upelio ar kitos mėgiamos vietos, kur galėtų apmąstyti savo gyvenimą ir pamiršti nuoskaudas bei sunkumus. Tai matyti ir vieno žymiausių 20 amžiaus pradžios modernisto VincoMykolaičio–Putinopsichologiniameromane„Altoriųšešėly.“Romanopagrindinis veikėjas, klierikas Liudas Vasaris, yra slegiamas kunigų seminarijos. Be to, jis pastebi, jog turi ne kunigišką,opoetoprigimtį,todėlnerandaramybės.TačiauLiudas,grįžęsįtėviškęvasaros atostogų, didžiąją laiko dalų praleidžia ant savo mėgstamo kalnelio Aušrakalnio, kur atsiveria nuostabūs vaizdai. Gamtos grožio dėka klierikas susikuria savo įsivaizduojamą pasaulį, kuriame mato tik tai, ką nori matyti, todėl pamiršta rūpesčius, randa ramybę, apmąsto praeitį bei svajoja apieateitį.Vadinasi,žmogus,kurisgamtojeneieškoramybėsirpaguodos,prarandavieną gyvenimo atsvaros šaltinį.
Be to, gamtoje individas randa praeities sąsajų su dabartim. Dažnai vienas ar kitas objektas sukelia žmogui prisiminimų ir priverčia lyginti praeitį su dabartimi, vertinti ją bei samprotauti, kokiapriežastislėmėkaitą.Toksdabartiesirpraeitieslyginimasbūdingasvienoryškiausių Lietuvos romantikų Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis.“ Kūrinio pasakotojas, eidamas iškirstu mišku, prisimena gražius praeities miškus, kuriuose, anot autoriaus, medžiai augo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 391 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
2 psl., (391 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (391 ž.)
  • RTF failas 4 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt