Potemės

Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (A. Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Maironis)

9.6   (2 atsiliepimai)
Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (A. Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Maironis) 1 puslapis
Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (A. Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Maironis) 2 puslapis
Ko gamtoje ieško žmogaus siela? (A. Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Maironis) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jau nuo seno žmogui gamta yra sakrali vieta. Pagonybės laikais žmonės buvo itin glaudžiai susiję su gamta, aukodavo jai įvairias gėrybes. Nenuostabu, kad įvedus krikščionybę, lietuviai vis tiek garbino gamtą ir joje, atrodo, kažko ieškojo. Vieni žmonės gamtoje ieško atramos, supratimo, o kiti išvalo savo mintis. Taigi šiandien aš ir kalbėsiu tema, ko gamtoje ieško žmogaus siela, remdamasi lietuvių literatūros klasikų Antano Baranausko, Juozo Tumo-Vaižganto ir Jono Mačiulio - Maironio kūryba.
Kiekvieno žmogaus siela gamtoje ieško atramos. Lietuvos istorijoje buvo daug dramatiškų lūžių: krikščionybės įvedimas, carinės Rusijos okupacija, krašto industralizacija ir urbanizacija, jie darė įtaką ir miško likimui. Tai rodo, kad tėvynės ir gamtos likimas siejasi vienas su kitu ir jie tuo pačiu metu patiria sunkias akimirkas. Nenuostabu, kad žmogui visais laikais buvo sunku matyti nykstanti mišką, todėl jo siela ėmė dar labiau veržtis į gamtą. Tai itin aktualizuojama XIX amžiaus antros pusės lietuvių rašytojo, Romantizmo epochos atstovo Antano Baranausko lyrinėje poemoje ,,Anykščių šilelis“, kurioje atskleidžiama, ko gamtoje ieško žmogaus siela. Autorius pirmą kartą lietuvių literatūroje vaizduoja stiprius gamtos ir žmogaus dvasinius ryšius. Gamtos grožis skatino žmogaus kūrybines galias. Anot Antano Baranausko, ji (gamta) praturtina individo vaizduotę, yra neišsenkamas šaltinis kuriamam menui, o išnykusi gamtos pusiausvyra sunaikina pasaulio darną. Poemoje vaizduojama labai realistiška dramatiškais krašto istorijos lūžiais, mano jau minėtais, paremta Anykščių šilelio istorija, skaitytojams primenanti pagonybės laikais šventas girias, kurias vėliau užklupo negandos. Kadangi poemos autorius buvo romantikas, todėl nenuostabu, kad gamtoje jis įžvelgia kažkokias galingas, paslaptingas jėgas, kurios nuolat traukia žmogų atgal į mišką. Tokie santykiai primena senuosius laikus – pagonybę, kai lietuvis gyveno gamtoje ir su gamta. Visų pirma, individas būdamas miške jautėsi esantis šalia savo protėvių (Baranauskas, ko gero, pasinaudojo dar gyvais senų žmonių pasakojimais apie tai, kad mirusiųjų vėlės apsigyvendavo medžiuose) . Antra gamta visada padėdavo žmogui išgyventi – tai ir maisto šaltinis, ir pastogė, ir,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1410 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1410 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (1410 ž.)
  • Word failas 23 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt