Rašiniai

KO ŽMOGUS DAŽNIAU IEŠKO – LAIMĖS AR PRASMĖS?

9.4   (2 atsiliepimai)
KO ŽMOGUS DAŽNIAU IEŠKO – LAIMĖS AR PRASMĖS? 1 puslapis
KO ŽMOGUS DAŽNIAU IEŠKO – LAIMĖS AR PRASMĖS? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vieni žmonės, gyvendami šiame pasaulyje, savo gyvenimą dažnai paskiria asmeninės laimės – meilės, šeima, vaikai, autoritetas - ieškojimams. Kitiems svarbiau pasmingai nugyventi gyvenimą, paliekant kažką savo. Taigi, ko žmogus dažniau ieško – laimės ar prasmės? Ieškodama atsakymo į šį klausimą remsiuosi romantizmo atstovo Maironio eilėraščių rinkiniu „Pavasario balsai“, rašytojo Juozo Tumo Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ ir tautos poetu vadinamo Justino Marcinkevičiaus poetine drama „Mažvydas“, draminės trilogijos „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“ antra dalimi.
Iškiliausio tautinio atgimimo poeto Maironio kūryboje kalbama apie gyvenimo prasmės paieškas ir dabarties laikinumą. Kiekvienas žmogus nori po savęs „kažką“ palikti šiame pasaulyje, todėl svarbu gyventi prasmingai, neužmirštant savo laikinumo šioje žemėje. XIX amžiaus romantizmo atstovo eilėraščių rinkinyje „Pavasario balsai“ be patriotinių eilių yra ir individualaus išgyvenimo lyrikos. Reikia prisiminti, kad lietuvių literatūros istorijoje dažniau buvo kuriama visuomeninio pobūdžio poezija apie lietuvių tautą, gimtąjį kraštą, jos grožį bei kovas už laisvę. Be abejo, poetinių jausmų įkvėpta poezija vienija tautą, tampa jos savastimi, teikia vilties ateičiai. Maironio lyrikoje patriotinių eilių yra dauguma. Pavyzdžiui, eilėraštyje „Lietuva brangi“ aprašoma didinga tėvynė „Graži tu, mano brangi tėvyne, / Šalis, kur miega kapuos didvyriai“, aprašomos gražios Lietuvos girios „Miškais lyg rūta kalnai žaliuoja“, minima upė Nevėžis „Ten susimastęs tamsus Nevėžis/ Kaip juosta juosia žaliąsias pievas“. Bet Maironiui gyvenimo prasmės paieškų ir dabarties laikinumo lyrika yra taip pat svarbi, nes atskleidžia turtingą, romantiškai pakilų ir audringą vidinį žmogaus gyvenimą. Žymiausias lietuvių poetas romantikas vienas pirmųjų atskleidė individo asmeninius išgyvenimus. Eilėraštyje „Išnyksiu kaip dūmas“ lyrinio vyksmo šaltinis yra neramios kuriančio žmogaus mintys apie kūrybos ir pačio gyvenimo prasmę. Lyrinį subjektą kankina klausimas, ar supras, ar prisimins, ar skaitys jo giesmes po tūkstančių metų. Nerimas išnykti kaip dūmui, t.y be pėdsako, be pripažinimo, nugyventi gyvenimą be prasmės giliai žeidžia vienišą poetą, todėl jis jaučia gyvenimo laikinumą bei dramatizmą. Žmogaus būtis palyginama su išblyškusia ryto aušra – akimirksnis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 994 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (994 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (994 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt